Dobré tipy

Ceník reklamy

Grafická reklama:
od 120,- Kč/měsíc (215x100px)

 

Kompletní ceník reklamy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka výrobků a služeb

Husovka – klub Paderewski

husovka_-_logo

Divadlo Husovka – Karlovy Vary

 

Klub Paderewski
Divadelní klub D3
Karlovarské hudební divadlo
Divadlo v patře

Husova 2, Karlovy Vary 360 01

 

 

Program klubu Paderewski v Karlových Varech

www.husovka.info

začátky představení v 19.30 hodin, pokud není uvedeno jinak

 

 

ZÁŘÍ

 

6.9. St

Marush

Akustické trio MARUSH je unikátním spojením tří osobností české rockové a folkové hudby. Ondřej Hejma – frontman skupiny Žlutý pes, Oskar Petr – spoluzakladatel skupiny Marsyas a autor dlouhé řady hitů, od skupiny Lucie po Anetu Langerovou a Kateřina Pelíšková – skvělá kytaristka, která hrála ve skupinách Panika a Gaia Messiah, až zakotvila ve Žlutém psu. Tři kytary a tři hlasy prezentují nejen výběr z tvorby už zmíněných skupin, ale i světový repertoár počínající 60. lety a končící současností.

 

 

8.9. Pá 19.00

Kalandr a revival band – Neformální večírek

Po delší odmlce se na koncertní pódium vrací slavná folk-rocková formace, která formou neformálního večírku neformálně zahraje pro radost sobě i všem přítomným, k tanci, poslechu i ke zpěvu písničky skupiny Marsyas. Kompletní formace ve složení Anděl-Bittman-Konývka-Peterka-Svoboda-Žák-Žemlička a také Evička a Blanka vás přesvědčí, že je i po letech stále ve formě. Zvláštní a nečekaný host zazpívá svým drsným hlasem píseň Čas.

 

 

10.9. Ne  19.00

Stehlík + Gerendáš = STEGER – Vernisáž kresleného humoru s hudbou

Dva dlouholetí kamarádi, kteří se po letech vrátili do Varů, se dali opět dohromady a pustili se na tenký led humoru. A chtějí se vlichotit do vaší přízně formou humoru kresleného. Jsou to pánové STEhlík – kreslíř a GERendáš – nápady. Tedy STEGE. A na vernisáži se vás pokusí ještě zabavit trochou té pravé hudby. Hraje – Okresní národní jazzový výbor – ve složení Gerendáš, Horych, Přibil. A včil se máte na co těšit.

 

 

13.9. St 19.00

Wales – trochu jiná Británie

Putování po jedné z historických zemí Velké Británie. Zemi, která nikdy neměla vlastního krále, ve svých tisíciletých dějinách byla samostatná pouhých šest let, a přesto si udržela svoji svébytnost včetně vlastního jazyka. Zemi, kde vám nic nezakážou, pouze se svérázným humorem upozorní na případná nebezpečí. Zemi s megalitickými stavbami, největším počtem hradů na světě, kouzelnými místy původních tradičních obydlí, obcí s nejdelším názvem na světě, rozsáhlými národními parky, zahrnujícími majestátní pohoří i členité skalnaté pobřeží. Průvodcem bude Jaromír Novák.

 

 

14.9. Čt 19.30

Petra Börnerová trio & Besenyei Csaba (CZ/SK)

Petra Börnerová trio je projekt české zpěvačky Petry Börnerové a jejího manžela, slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého, které vzniklo v roce 2010. Repertoár tvoří převzaté i vlastní folk- bluesové písničky. Tomáš Bobrovniczký získal ocenění Bluesman roka 2012, které udělila Slovenská bluesová společnost. Nahráli dvě CD a získali ocenění v anketě portálu bluesmusic.cz v kategorii “Osotnost české bluesové scény v roce 2016”. Besenyei Csaba (HU) zpívá a hraje na foukací harmoniku.

 

 

18.9. Po 19.30

E Converso

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou. „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace“.

 

 

20.9. St 19.30

Ty Syčáci

Koncert osobitého brněnského souboru na pomezí žánrů, s jehož zařazením si lámou hlavu i odborníci. Zpěváka, textaře, performera, experimentátora a fyzického básníka Petra Vášu doprovázejí kytarista Petr Zavadil a basista Tomáš Fröhlich.

 

21.9. Čt 18.00

Mgr. Karel Hrdlička – Stát Izrael – kořeny, vznik a vývoj do současnosti

Dějiny i současnost židovského státu Izrael v kontextu s napětím na Středním východě i s konfliktem s Palestinou vám objasní Mgr. Karel Hrdlička – pedagog, cestovatel a odborník na dějiny i současnost Státu Izrael. Přednášku Křesťanské akademie spolupořádá Klub Paderewski.

 

 

27.9. St  19.30

Garage

Božský Tony se vrací do Husovky! Legenda pražského undergroundu se zpěvákem Tony Ducháčkem založená v roce 1979 Ivo Pospíšilem je inspirována punkem, postpunkem, pub rockem a novou vlnou.

 

 

28.9 Čt 19.30

Jídelna aneb Vařím, vaříš, vaříme…  – host D3

Farma zvířat nebo současná školní jídelna? Když zvíře ucítí příležitost, jde za ní. A jak se zachová člověk? Co se stane, když obyčejný kuchař vycítí příležitost? Co se stane, když dostane hlad? Autorská inscenace souboru KUK! (Klub uměleckých katastrof) podle George Orwella dává divákům nahlédnout do plíživých principů moci a ohýbání charakterů. Hra o dnešním světě a o tom, že je stále potřeba mít oči dokořán. Jaká je hranice mezi kvalitním, důsledným vedením firemního kolektivu a fašismem s laskavým úsměvem? Inscenace je součástí přehlídky kvalitních amatérských souborů Karlovarský Harlekýn.

 

 

info KV – zpravodaj

 Kultura v regionu

Programy divadel, kin, koncerty, výstavy...

Kam na výlet

Neseďte doma, pojďte na výlet...

Tip na víkend

Zajímavé akce pro celou rodinu...

Počasí na výlet


.160-x-600.png