Dobré tipy

Ceník reklamy

Grafická reklama:
od 120,- Kč/měsíc (215x100px)

 

Kompletní ceník reklamy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka výrobků a služeb

Jazz na Karlovarsku

Jazz na Karlovarsku

Pravidelné páteční jazzové večery jsou v Clubu Imperial.

 

Karlovarská jazzová produkce FORTE o.p.s. Vás zve :
V sobotu 24.11.2018 v 16.00 hod do Kostela v Rybářích na

„HLAS pro ZVONY“

Myšlenka znovu navrácení zvonů do zvonice kostela v Rybářích, se nám zdá být opravdu obecně prospěšnou. Od války osiřelá věž má totiž v brzku dostat 3 nové zvony. Proto Obecně prospěšná společnost Forte ve spolupráci s Římskokatolickou farností Karlovy Vary Rybáře uvádí v tamním kostele Povýšení sv. Kříže ve prospěch sbírky na zvony v sobotu 24.11.2018 od 16.00 hodin program ze VII. ročníku cyklu Jazz koncertů „HLAS pro ZVONY“
V něm vystoupí přední karlovarské zpěvačky Katka Bodláková, Kristl Riljáková a Lucie Jazz Víšková spolu s Vocal Band Quartetem (Karolína Kučerová, Vlasta Vodičková, Jan Zapf, Jan Jirmásek ml.) a zahraje pianista- J. Henry Volf.
Koncert podporuje Statutární město Karlovy Vary – vstup je zdarma. Dobrovolná sbírka na zvony spěje do finále a slibuje brzké naplnění své existence.
Ve středu 28.11.2018 od 19.30 hod do Divadla Husovka na program

„JAZZADVENT“,

který zazní v rámci VI. ročníku cyklu Vokálně – instrumentálních koncertů. Před časem předvánočního nákupního shonu si Vám dovoluje produkce Forte o.p.s. ve spolupráci s Clubem Paderewski nabídnout dva velmi úzce spolupracující soubory: Zpěvačky a zpěváky z Vocal Band Quartetu spolu s jazzovým triem Henry Volf Bandu. Oba soubory během programu plánují vystřílet, se záměrem uspokojit publikum a navodit vánoční přátelskou atmosféru, všechny své připravené vánoční jazzově pojaté pecky a koledy, které každoročně v jejich repertoáru přibývají.
V sobotu 8.12.2018 cca od 17.00 hod do Smetanových sadů u Alžbětinných Lázní program

Vánoční trhy.

Předvánoční ruch tradičních Vánočních trhů v Karlových Varech obohatí svou Vánoční nadílkou Vocal Band Quartet a Henry Volf Band.
Za produkci Obecně prospěšné společnosti Forte
zdraví J. Volf st.

 

 

 

Cena barona Schoenecka 2017

Cenu obdržel Ladislav Gerendáš.doc
LADISLAV GERENDÁŠ

*16. 12. 1946, Karlovy Vary

Od mládí se věnuje hudbě. Jako trumpetista působí od mládí v kapelách hrajících tradiční jazz. Ve svém rodném městě stál u zrodu legendárního amatérského souboru profesionální úrovně – Karlovarského dixielandu bez kapelníka = KDBC. Ten se stal na několik desetiletí symbolem špičkového souboru v celostátním měřítku.

Postupem doby se vypracoval Ladislav Gerendáš samostudiem z hráče zaměřeného čistě na tradiční jazz na stoupence a vyznavače swingu. Jako výtečný improvizátor a oblíbený spoluhráč dává přednost a nalézá uplatnění v malých komornějších seskupeních (viz např. Jazzíček, Okresní národní jazzový výbor), kde hraje na trubku i bastrubku.

I když působení v Praze přineslo Ladislavu Gerendášovi všeobecnou celostátní popularitu, nezapomínal se vytrvale vracet do Karlových Varů a neúnavně vytvářet a podporovat aktivně kvalitní kulturu ve svém milovaném městě. To činí do dnešní doby, kdy se do rodného města vrátil natrvalo.

Ladislav Gerendáš se stal nepřehlédnutelnou uměleckou osobností se širokým žánrovým rozptylem a je ozdobou současných Karlových Varů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kultura v regionu

Programy divadel, kin, koncerty, výstavy...

Kam na výlet

Neseďte doma, pojďte na výlet...

Tip na víkend

Zajímavé akce pro celou rodinu...

Počasí na výlet


.