Dobré tipy

Ceník reklamy

Grafická reklama:
od 120,- Kč/měsíc (215x100px)

 

Kompletní ceník reklamy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka výrobků a služeb

Jazz na Karlovarsku

Jazz na Karlovarsku

Pravidelné páteční jazzové večery jsou v Clubu Imperial.

 

 

Jarní jazz v Karlových Varech 2018

První akcí je po druhé pořádaný jazz koncert pod záštitou UNESCO – International Jazz Day neboli II. Mezinárodní den jazzu v  Karlových Varech, který se uskuteční ve spolupráci neziskové organizace Forte s Klubem Paderewski v Divadle Husovka v neděli 29. dubna 2018 od 19.30 hod. V programu uslyšíte jazzovou zpěvačku Petru Brabencovou, jediný karlovarský jazzový sbor Vocal Band Quartet (VB Q) (Karolína Kučerová, Vlasta Vodičková, Jan Zapf, Jan Jirmásek), jazzový oktet Karlovarský Repre Band (KRB) pod vedením Milana Krajíce a jazz trio Henry Volf Band (HVB). Program bude plný swingu, jazzu a vzpomínek na první dekádu existence kapely KRB, která by měla prokázat a dokumentovat schopnost tohoto tělesa interpretovat mimo jiné i soudobou tvorbu legendárního amerického skladatele a kapelníka Gordona Goodwina. Petra Brabencová uvede novinky ze svého moderně laděného repertoáru a Vocal Band Quartet skladby z připravovaného CD Doctor Jazz 2. Akce je z části podpořena dotací Statutárního města Karlovy Vary. Vstup 100 Kč, studenti a senioři polovic.

 

 

Druhou akcí jsou tradičně hojně navštěvované Sinatrovské slavnosti u Sv. Linharta v pořadí již čtvrté, které produkční skupina VOKRAJ Jazz agentury Forte pořádá v neděli 6. května 2018 od 16. hod v rámci Zahájení lázeňské sezóny 2018. V krásném a nákladně renovovaném areálu u Sv. Linharta se v programu představí v tradičně sinatrovském repertoáru Jan Jirmásek, Petra Brabencová, Vocal Band Quartet (VB Q), Karlovarský Repre Band (KRB) a Henry Volf Band (HVB). Kapelník KRBu Milan Krajíc sebou tentokrát přiveze k Linhartu i svůj veleúspěšný Big Band ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary, který se stal v roce 2017 vítězem celostátní soutěže uměleckých škol ČR v Litvínově. Přijďte si poslechnout nejlepší český mládežnický jazzový big band, který vybojoval první místo v mnohočetné konkurenci souborů s věkovým průměrem do 16 let. Tradičně spolupracující a hostící organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary počítá jako každoročně s provozem parkoviště, lanového centra, výstavní síně a ukázkami práce dřevosochařů. Letos by měly být k vidění i ukázky práce s lesní a zahradní technikou firmy Husquarna. Doprava k Linhartu před a po představení – MHD bus č.6 . Vstupné zdarma.

 

 

Třetí akcí Jazz agentury Forte a její produkční skupiny VOVO bude s laskavým svolením ředitele KSO Mgr. Petra Polívky Lázeňský populární jazz koncert „ FRANK SINATRA STORY“ jehož dějištěm bude již tradičně Dvořákova koncertní síň lázeňského komplexu Windsor (Lázně III.) v sobotu 12. května 2018 od 19.30 hod. Koncert mapuje dlouhou uměleckou dráhu jedné z prvních velkých pěveckých hvězd, která žila a tvořila ve XX. století nazývaném Století jazzu. Legendární modrooký Frankie narozený italským rodičům se stává typickým představitelem americké jazzové scény a filmu, jehož zdánlivě ležérní způsob pěveckého a hereckého projevu se časem stane světově uznávaným fenoménem napříč generacemi. Léta jeho kariéry provázejí jak velmi úspěšné, tak i neúspěšné události a epizody nejen v oblasti čistě hudební, ale i celém širokém okruhu šoubyznisu a společenského života, kde Francis Albert Sinatra zanechal hlubokou stopu. Jeho aktivity ovlivnily množství dalších umělců, kteří byli a vyskytovali se v jeho okolí. Dobrým příkladem je jeho dcera Nancy Sinatrová nebo společnost jeho veselých kumpánů, která přijala pojmenování „ Krysí smečka“ a byla ve své době velmi populární. Jeho přátelstvím se pyšnily nejen světové hvězdy jako byl Elvis Presley nebo Beatles, avšak i velcí a významní světoví politici a osobnosti včetně prezidenta Johna Kennedyho. Jak se jméno Frank Sinatra objevilo v návštěvní knize karlovarské restaurace u Sv. Linharta se dozvíte z průvodního slova moderátorů koncertu Vlasty Vodičkové a Jana Jirmáska, kteří provedou návštěvníky děním na pódiu v češtině, němčině a angličtině. Dramaturgie a produkce Vlasta Vodičková a Jindřich Volf st. Sólisté a zpěváci VOCAL BAND Quartetu jsou Karolína Kučerová, Vlasta Vodičková, Jan Zapf, Jan Jirmásek. Doprovodné trio HENRY VOLF BAND tvoří jazzmani Ali Siládi (drums a sólo vocal), Roman Hasnedl (baskytara) a kapelník J. Henry Volf (piano a klávesové nástroje). Zvuk, světla, záznam a technika Sound 99 – Ladislav Šůcha a Bedřich Ziegler. Nedotované vstupné ve všech předprodejích a prodejních místech KSO od 190,- do 350,- Kč.

 

 

 

Cena barona Schoenecka 2017

Cenu obdržel Ladislav Gerendáš.doc
LADISLAV GERENDÁŠ

*16. 12. 1946, Karlovy Vary

Od mládí se věnuje hudbě. Jako trumpetista působí od mládí v kapelách hrajících tradiční jazz. Ve svém rodném městě stál u zrodu legendárního amatérského souboru profesionální úrovně – Karlovarského dixielandu bez kapelníka = KDBC. Ten se stal na několik desetiletí symbolem špičkového souboru v celostátním měřítku.

Postupem doby se vypracoval Ladislav Gerendáš samostudiem z hráče zaměřeného čistě na tradiční jazz na stoupence a vyznavače swingu. Jako výtečný improvizátor a oblíbený spoluhráč dává přednost a nalézá uplatnění v malých komornějších seskupeních (viz např. Jazzíček, Okresní národní jazzový výbor), kde hraje na trubku i bastrubku.

I když působení v Praze přineslo Ladislavu Gerendášovi všeobecnou celostátní popularitu, nezapomínal se vytrvale vracet do Karlových Varů a neúnavně vytvářet a podporovat aktivně kvalitní kulturu ve svém milovaném městě. To činí do dnešní doby, kdy se do rodného města vrátil natrvalo.

Ladislav Gerendáš se stal nepřehlédnutelnou uměleckou osobností se širokým žánrovým rozptylem a je ozdobou současných Karlových Varů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kultura v regionu

Programy divadel, kin, koncerty, výstavy...

Kam na výlet

Neseďte doma, pojďte na výlet...

Tip na víkend

Zajímavé akce pro celou rodinu...

Počasí na výlet


.160-x-600.png