Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka reklamních služeb

Karlovarské městské divadlo, o.p.s.

logo_mestske_divadlo-wwwKarlovarské městské divadlo, o.p.s.

 
Divadelní náměstí 21
Karlovy Vary 360 01

 

tel.: 353 225 621, fax: 353 225 744
e-mail: reditel@karlovarskedivadlo.cz
www.karlovarskedivadlo.cz

 

Program Karlovarského městského divadla najdete na webu:
www.karlovarskedivadlo.cz

 

B Ř E Z E N 2019

Předprodej vstupenek bude zahájen 4. 2. 2019.
Objednávky od organizací přijímáme již od 21. 1. 2019.
Změna nastavení u internetových rezervací od 1. 1. 2019:

– platnost rezervace: 7 dnů,

– maximální možný počet míst v rezervaci: 4,

– zahájení předprodeje od 18:00 (původně 10:00).
1 . pátek, 10.00

Hans Christian Andersen: SNĚHOVÁ KRÁLOVNA – představení pro školy

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu

Dobrodružný muzikál pro celou rodinu na motivy klasického pohádkového příběhu o chlapci Kajovi a dívce Gerdě, která se svého kamaráda pokusí zachránit z moci Sněhové královny a střepů kouzelného zrcadla, jež mu vnikly do srdce a do očí. Strastiplné putování přes zahradu věčného léta i loupežnické doupě zavede Gerdu až do královnina ledového paláce…
VHODNÉ PRO DĚTI OD 7 LET

(MLADŠÍ PODLE ZVÁŽENÍ RODIČŮ ČI DOPROVODU)
Hrají: Magdaléna Hniličková, Jiří Švec, Tereza Švecová/ Eliška Huberová Malíková, Lucie Domesová, Viktor Braunreiter, Pavel Richta, Miroslav Sabadin, Petr Németh, Karolína Jägerová
Dramatizace a režie: Michal Hába
Cena vstupenky: 70,-

 

 
2. sobota, 19.30

Jean – Claude Islert: JO, NENÍ TO JEDNODUCHÉ

Divadlo Palace

Francouzská konverzační komedie o tom, jak může dopadnout doučování matematiky pod peřinou podle hesla  „zamilovat se je vroucné přání vypadat mladší ve stáří a starší v mládí.“ Postarší profesor a mladičká žačka. On se s ní chce rozejít, ona by ho ráda dotáhla před oltář. Jejich utajovaný poměr však není jediným podivuhodným vztahem na jevišti. Skvěle napsaná hra a oceňovaný Jiří Langmajer.
Hrají: Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Monika Timková, David Punčochář/ Jakub Slach/ Radim Kalvoda, Karolína Krejčová
Režie: Petr Hruška
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 

 

3. neděle, 15.00

M. Beneš, Z. Tomeš, M. Dufek, P. Skoumal: PAT A MAT JEDOU NA DOVOLENOU

Kulturní portál.cz

Představení nápaditě spojuje zdánlivě nespojitelné – animovaný loutkový film a živé herce – a vtipně rozvíjí anekdotickou zápletku o tom, jak se dva kutilové vydají na cesty. Cestují vlakem, letí letadlem, zamíří do vesmíru, jedou lodí, bojují s děsivým chapadlem, ale když se konečně dostanou do vysněného hotelového pokoje v přímořském letovisku, je jejich jediným zájmem přetvořit jej tak, aby se co nejvíc podobal jejich domovu.

Hrají: Michal Dufek, Zdeněk Tomeš, David Kubásek

Režie: Martin Zoubek
Cena vstupenky: 100,- 80,- 50,-

 

 

 

8 . pátek, 10.00

Jaroslav Žák: ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA – veřejná generální zkouška

Režie: Zdeněk Bartoš
Cena vstupenky: 150,-

 

 
9 . sobota, 19.30

Jaroslav Žák: ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA – premiéra

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu

Retro hudební komedie o študácích, kantorech, rodičích, ideálech, disciplíně, biflování a nostalgických vzpomínkách. Muška jenom zlatá a básník ve formě trpaslíka, středověká příšera latina a nečesaní koňové, footballoví idioti a učení mloci – a hlavně splašené sardele, mistrovství světa v kopané a konference za dveřmi! Představení doprovází živá swingující desetičlenná kapela!
Hrají: Radek Bár/ Petr Batěk, Karel Beseda, Viktor Braunreiter, Jan Hanny Firla, Magdaléna Hniličková/ Tereza Švecová, Karolína Jägerová, Pavla Janiššová, Ondřej Král, Pavel Marek, Petr Németh, Pavel Richta, Jindřich Skopec, František Špaček, Michal Švarc/ David Beneš, Jiří Švec, Radmila Urbanová, Vladimíra Vítová

Režie: Zdeněk Bartoš
Cena vstupenky: 330,- 300,- 250,- 200,- 150,-

 

 
10. neděle, 19.30

Patrik Hartl: HVĚZDA

Studio DVA

Původní česká one woman show věnovaná Evě Holubové. Komedie o fiktivní seriálové herečce se odehrává během nejdivočejšího týdne jejího života. Hvězda s humorem odkrývá zákulisí českého showbyznysu a s nadhledem líčí osobní problémy neznámé herečky, která po pětatřiceti letech u oblastního divadla nečekaně zazáří v televizním seriálu.
Hraje: Eva Holubová
Režie: Patrik Hartl
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 
13. středa, 19.30

Patrik Hartl: VYSAVAČ

Studio DVA

Bohumil Klepl v jedinečné komediální one man show o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Bohumil Klepl v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí.
Hraje: Bohumil Klepl
Režie: Patrik Hartl

Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 
14. čtvrtek, 19.30

SLAVNÉ OPERNÍ ÁRIE A SCÉNY Z OPER WOLFGANGA AMADEA MOZARTA – pronájem

Karlovarský symfonický orchestr

Wolfgang Amadeus Mozart: Figarova svatba

Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni
Dirigent: Jiří Štrunc
Cena vstupenky: předprodej Karlovarského symfonického orchestru (Abonentní cyklus A7)

 

 
15. pátek, 19.30

Petr Iljič Čajkovskij: LABUTÍ JEZERO

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)

Jeden z nejslavnějších a nejznámějších klasických baletních titulů s hudbou vrcholného hudebního romantismu Dílo získalo svou nesmrtelnost mimo jiné díky původním dochovaným choreografickým pasážím Mariuse Petipy a Lva Ivanova. Od jejich časů představuje Labutí jezero pro každou novou generaci sólistů a procelé soubory vzrušující výzvu k prezentaci vrcholné taneční virtuozity. V rolích Odetty-Odilie a Prince vystoupí sólisté Margarita Pleškova a Vladimír Gončarov.

Účinkují: sólisté, balet a orchestr Severočeského divadla (Ústí nad Labem)

Choreografie: Lev Ivanov, Marius Petipa, Vladimír Nečas

Dirigent: Tvrtko Karlovič/ Milan Kaňák
Režie: Vladimír Nečas
Cena vstupenky: 550,- 450,- 370,- 300,-

 

 
16. sobota, 19.30

RHAPSÓDIE V MODRÉM POKOJI
aneb George Gershwin a Jaroslav Ježek – dva muži mezi nebem a jazzem…

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

George Gershwin a Jaroslav Ježek – dva velcí skladatelé, dva obdobné osudy. Hitmakeři, kteří zásadně ovlivnili vývoj popmusic 20. století a zároveň chytře a invenčně propašovali jazz do hudby klasické. Koncert nabitý nesmrtelnými evergreeny korunuje unikání a swingující provedení slavné Gershwinovy Rapsodie v modrém v původním aranžmá pro klavír a jazzový orchestr. Zážitek, který vám vyjazzuje mozek až do euforického bezvědomí!
Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 
17. neděle, 15.00

Jana Galinová: PRINCEZNA NA HRÁŠKU

Docela velké divadlo

Pohádka plná písniček a překvapení, o třech sudičkách, které vymění prince Kvída a princeznu Evelínu za děti sluhů a tím způsobí celou řadu zmatků. Král neví, že princ je vlastně myslivecký synek a sluha Ondřej že je jeho syn. A když do zámku přijde ještě komorná Terezka, která je vyměněná princezna, zmatky vrcholí. Díky dvěma drakům, Žofce a Ludvovi, malému zelenému hrášku a knížce pana Andersena nakonec všechno dobře dopadne.
Hrají: Lukáš Masár, Petr Erlitz, Lenka Lavičková, Petr Kozák, Robert Stodůlka, Jana Galinová, Iva Boušová a Jitka Raková
Režie: Jurij Galin
Cena vstupenky: 100,- 80,- 50,-

 

 
19. úterý, 19.30

MINIPÁRTY – talk show

KAREL ŠÍP a JOSEF ALOIS NÁHLOVSKÝ

Zábavný pořad, který volně navazuje na oblíbenou Všechnopartičku. Oba pořady pojí to nejdůležitější – osoba moderátora, komentátora a baviče Karla Šípa. Ve volném dialogu s Josefem Aloisem Náhlovským pohovoří např. o svých sportovních aktivitách, cestách do zahraničí a dalších tématech opředených veselými historkami.

Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 
21. čtvrtek, 19.30

Don Miguel Ruiz, Jaroslav Dušek: ČTYŘI DOHODY

V rámci spolupráce s panem Jaroslavem Duškem bude opět část vstupného darována Nadaci pro transplantace kostní dřeně a veřejně prospěšný spolek ANAON.

Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost
a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. V podstatě říkají – nehřešte slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky, dělejte vše, jak nejlépe dovedete… Představení je odlehčené, podané s nadsázkou a velkou mírou improvizace.
Účinkují: Jaroslav Dušek, Alan Vitouš a Pjér La Š´éz
Cena vstupenky: 450,- 400,- 350,- 330,- 200,-

 

 
22. pátek, 19.30

Don Miguel Ruiz, Jaroslav Dušek: PÁTÁ DOHODA

V rámci spolupráce s panem Jaroslavem Duškem bude opět část vstupného darována Nadaci pro transplantace kostní dřeně a veřejně prospěšný spolek ANAON.

Pokračování knihy moudrosti starých Toltéků. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny sebeuvědomování a vrací k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.
Účinkují: Jaroslav Dušek, Alan Vitouš a Pjér La Š´éz
Cena vstupenky: 450,- 400,- 350,- 330,- 200,-

 

 
24. neděle, 19.30

Alain Reynaud Fourton: RUKOJMÍ BEZ RIZIKA

Agentura Harlekýn

Francouzská komedie s kriminální příchutí. Spisovatel Marc delší dobu nemá o čem psát. Usoudí, že se nachází v bezvýchodné životní situaci a rozhodne se spáchat sebevraždu. Překvapí ho letitý přítel Luc, který se také kdysi pokusil zabít, když ho opustila žena – a teď chce učinit totéž, protože se k němu vrátila. Sebevražedné plány jim však překazí trojice prchajících amatérských lupičů s pytlem plným peněz – a policie za dveřmi. A Markova tvůrčí fantazie začne pracovat na plné obrátky…
Hrají: Václav Vydra, Jan Šťastný/ Svatopluk Skopal, Jana Boušková/ Jana Malá/ Marcela Peňázová, Martin Zahálka/ Martin Davídek, Lenka Zahradnická/ Barbora Šťastná/ Kateřina Petrová, František Skopal/ Martin Zahálka ml.
Režie: Jan Novák
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 

 

25. pondělí, 19.30

GALAKONCERT OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ

Festivalový orchestr Petra Macka

Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat také české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny F. Lehára, J. Strausse, E. Kálmána, O. Nedbala a dalších a za poměrně krátkou dobu již doprovázel velký počet slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.
Účinkují: Venuše Dvořáková/ Anna Klamo/ Eva Charvátová – soprán, Roman Krebs/ Petr Horák/ Milan Vlček/ Martin Slavík – tenor, Petr Matuszek/ Vladimír Jelen/ Petr Poldauf – bas
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 

 
29. pátek, 19.30

Ray Cooney: VELKÉ LÁSKY V MALÉM HOTELU

Divadelní společnost Háta

Bláznivá komedie o tom, že ani člen vlády by si neměl začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebujete spolehlivého tajemníka, který dokáže vyrobit alibi, nad kterými zůstává rozum stát. Jenže když se do toho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, v hotelu vypukne peklo.
Hrají: Lukáš Vaculík, Adéla Gondíková/ Betka Stanková, Mahulena Bočanová/ Olga Želenská, Filip Tomsa, Marcel Vašinka, Ivana Andrlová, Veronika Jeníková/ Pavla Vojáčková, Pavel Nečas/ Zbyšek Pantůček/ Roman Štolpa, Juraj Bernáth/ Martin Sobotka, Sandra Černodrinská/ Kristýna Kociánová, Radka Pavlovčinová
Režie: Roman Štolpa
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- Předplatné A

 

 
31. neděle, 19.30

Jean-Jacques Bricaire, Maurice Lassayques: VELKÁ ZEBRA ANEB JAK ŽE SE TO JMENUJETE?

Divadlo Palace

Nestálý Christian nevydrží s žádnou ženou a již dvakrát předstíral vlastní smrt, aby se vyhnul komplikacím s rozchody. Ženy sice zanechal opuštěné, ale zajištěné penězi z životní pojistky. Když se tento trik chystá zrealizovat potřetí, objevuje se souhrou náhod jeho kamarád z dětství – a Christian se nečekaně ocitne tváří v tvář „vdovám“ i nové snoubence…
Hrají: Ondřej Vetchý, Kaira Kateřina Hrachovcová, Jaromír Dulava, Dana Černá, Martina Hudečková, Zdeněk Vencl/ Jiří Štrébl
Režie: Petr Palouš
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- Předplatné B

 

 

 

JIŽ V PŘEDPRODEJI

17. dubna 2019, 19:30

Janek Ledecký – Akustické turné 2019

Janek Ledecký na jaře 2019 absolvuje turné, kde přehraje své písně v akustických aranžích. Stane se tak poprvé od roku 1994, kdy vyšel záznam z jeho unplugged koncertu v podobě úspěšného živého alba Jenom tak, jež dostalo zlatou desku a zlatou videokazetu od Warner Home Video za nejprodávanější hudební video roku. Přijďte se podívat, které z jeho největších hitů prošly sítem doby a stále se těší oblibě samotného interpreta i diváků. Dojde samozřejmě na Žentour a pár coververzí hudebníkových největších vzorů, jako jsou Rolling Stones, Beatles a Bob Dylan.
Cena vstupenky: 590,- 550,- 490,- 400,- 300,- (není možné uplatnit slevy na vstupném)

 

 

DUBEN 2019

Předprodej vstupenek bude zahájen 4. 3. 2019 od 10:00. On-line předprodej od 18:00.
Objednávky od organizací přijímáme od 20. 2. do 27. 2. 2019.
1. pondělí, 19.30

Irena Dousková: HRDÝ BUDŽES

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram
Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace. V prostředí školy a divadla v jednom nejmenovaném okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí. Barbora Hrzánová obdržela za roli Helenky cenu Thálie 2003 za mimořádný jevištní výkon.
Hrají: Barbora Hrzánová, Jarmila Vlčková, Libor Jeník
Režie: Jiří Schmiedt
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 
2 . úterý, 19.30

Ivana Dukić, Zdeněk Bartoš: BORYŠ UMÍ PO SKALINÁCH

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu

Tanečně-pohybově-činoherní kaleidoskop, reflektující malé i velké dějiny uprostřed Evropy za posledních sto let. Dokument o životě nejslavnějšího českého horolezce Vlastimila Boryše, jehož jméno se dostalo až do textu české hymny. Vlastimil Boryš se narodil 28. října 1918 v česko-německém manželství a v průběhu dvacátého století byl hrdinou nebo alespoň očitým svědkem většiny událostí, které formovaly historii a tím i současnost České republiky. Diváci se například dozvědí, jaký byl vztah Boryšovy matky ke Karlu Čapkovi, jak určil Boryšův osud jeden loketský jednooký knihkupec, proč nebyly natočeny Lásky jedné tmavovlásky, jaký byl vztah Boryše a profesora Wichterleho a mnoho dalších zajímavostí. Projekt vznikl ke stému výročí samostatného státu.

Hrají: Magdaléna Hniličková, Jiří Švec, Viktor Braunreiter, Eliška Malíková Huberová, Jan Hanny Firla, Ondřej Král, Robert Mára, Miroslav Sabadin, Karolína Jägerová, Pavel Richta, Vladimíra Vítová, Pavla Janiššová, Radmila Urbanová, Barbora Mošnová, Petr Németh

Režie: Zdeněk Bartoš, Ivana Dukić
Cena vstupenky: 180,- 160,- 130,- 100,- 80,-

 

 

 

3. středa, 19.30

GALAKONCERT OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ

Festivalový orchestr Petra Macka

Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny F. Lehára, J. Strausse, E. Kálmána, O. Nedbala a dalších a již doprovázel mnoho slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.
Účinkují: Venuše Dvořáková/ Anna Klamo/ Eva Charvátová – soprán, Roman Krebs/ Petr Horák/ Milan Vlček/ Martin Slavík – tenor, Petr Matuszek/ Vladimír Jelen/ Petr Poldauf – bas
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 

 

 

5. pátek, 19.30

Rob Becker: CAVEMAN

POINT s.r.o.

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Caveman je nejen obhajobou jeskynního muže, ale hlavně obhajobou inteligentního humoru. Dlouho u nás nevídanou!
Hraje: Jakub Slach
Režie: Patrik Hartl
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 
7. neděle, 15.00

Jana Galinová: ZAČAROVANÝ LES

Docela velké divadlo

Pohádka o jednom kdysi krásném lese, který se díky lidem mění v ošklivý a nevlídný. Naštěstí jsou tu zvířátka, která si svůj les vzít nedají. Zvlášť když jim pomáhají dva pohádkoví draci – Žofka a Ludva.
Hrají: Lenka Lavičková, Robert Stodůlka, Kristýna Lišková, Petr Kozák, Petr Erlitz, Jiřina Vlková, Michal Žižka, Lukáš Masár, Lukáš Masár jr., Jana Galinová
Režie: Lenka Lavičková a Jurij Galin
Cena vstupenky: 100,- 80,- 50,-

 

 
8. pondělí, 19.30

Marc Camoletti: BOEING – BOEING ANEB TŘI LETUŠKY V PAŘÍŽI

Divadélko Radka Brzobohatého

Francouzská situační komedie, kde lásky přilétají a odlétají… Alexander je úspěšný pařížský architekt, kterému monogamie nic neříká. Svůj milostný život koordinuje s letovým řádem, který se zdá být dokonalý. Vše se ale změní příchodem kamaráda ze školy – i perfektní navigační systém začne mít trhliny. Kolotoč bláznivých situací se právě roztáčí…
Hrají: Hana Gregorová, Irena Máchová, Bára Mottlová, Eliška Dohnalová, David Gránský, Vojtěch Efler
Režie: Hana Gregorová
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 
11. čtvrtek, 19.30

Patrik Hartl: LÍBÁNKY NA JADRANU

Studio Dva

Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu. Manželé Eva a Bob si vyjedou připomenout svou svatební cestu, aby se připravili na blížící se každodenní důchodové soužití. Vydrží čelit velkému množství společně tráveného volného času? Budou si mít ještě vůbec co říct? A jakou roli během jejich dovolené sehrají mladí milenci, kteří si v kempu postaví stan vedle nich?
Hrají: Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marika Šoposká, Václav Jílek/ Štěpán Benoni, Jan Bátorek/ Zdeněk Carda, Alena Kočová/ Klára Šalomounová

Režie: Patrik Hartl
Cena vstupenky: 650,- 600,- 550,- 400,- 200,-

 

 

 

12. pátek, 19.30

VIVAT JAZZ – k poctě legendám

BIG BAND Karlovy Vary

Pořad je věnován jazzovým mistrům, kteří tento typ hudby milovali a svým dílem dokázali,
že nás jazz může těšit, inspirovat a utvářet i dnes. Big Band Karlovy Vary Vám zahraje nestárnoucí melodie Glenna Millera, George Gershwina, Dukea Ellingtona, Counta Basieho aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.
Sólo zpěv: Miroslava Lendělová/ Marcela Boušová, David Kleňha
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 

 
13. sobota, 19.30

Carlo Goldoni: POPRASK NA LAGUNĚ

Studio DVA

Jedna z Goldoniho nejúspěšnějších komedií o lidech z jedné rybářské vesničky. Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Muži a ženy šílí! Podaří se snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry? Commedia al dente, piccante, furiosa!
Hrají: Jiří Ployhar, Jana Krausová, Kristýna Badinková Nováková, Michal Slaný, Roman Štabrňák/ Milan Ligač, Bohumil Klepl, Eva Holubová, Jana Stryková/ Anna Fixová, Marika Šoposká, Jan Meduna/ Václav Jílek/ Václav Šanda, Kryštof Hádek/ Milan Ligač, Petr Pěknic, Mojmír Maděrič/ Václav Jílek
Režie: Milan Schejbal
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 
14. neděle, 19.30

Antonín Procházka: S TVOJÍ DCEROU NE

Agentura Harlekýn

Komedie o tom, jak snadno spadnout do manželské krize a jak těžko z ní ven. Příběh docela obyčejných manželských párů (bankovní úředník s učitelkou a majitel umělecké agentury s knihovnicí), jejichž snaha předejít možné manželské krizi způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. A to za přispění dospívající dcery, jejího kluka – a také ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se do světa intelektuálů a jen zírá…
Hrají: Petr Nárožný, Týna Průchová/ Karolína Vágnerová, Naďa Konvalinková, Zuzana Slavíková/ Dagmar Novotná, Pavel Kikinčuk/ Martin Zahálka, Antonín Procházka/ Viktor Limr/ Antonín Procházka ml., Vilém Dubnička
Režie: Antonín Procházka
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 
17. středa, 19.30

JANEK LEDECKÝ – Akustické turné 2019

Janek Ledecký na jaře 2019 absolvuje turné, kde přehraje své písně v akustických aranžích. Stane se tak poprvé od roku 1994, kdy vyšel záznam z jeho unplugged koncertu v podobě úspěšného živého alba Jenom tak, jež dostalo Zlatou desku a Zlatou videokazetu od Warner Home Video. Přijďte se podívat, které z jeho největších hitů prošly sítem doby a stále se těší oblibě interpreta i diváků. Dojde samozřejmě na Žentour a coververze hudebníkových největších vzorů, jako jsou Rolling Stones, Beatles a Bob Dylan.
Cena vstupenky: 590,- 550,- 490,- 400,- 300,- (není možné uplatnit slevy na vstupném)

 

 
21. neděle, 19.30

Franz Lehár: ZEMĚ ÚSMĚVŮ

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)

Pohled na svět lásky je odlišný podle toho, zdali se naň díváme z východu nebo ze západu… Populární romantická opereta zobrazující dva odlišné světy, mezi nimiž hledá svoje místo láska vídeňské slečny Lízy a čínského prince Su-Čonga, kteří se potýkají s tradičními předsudky. I když se lásce nedaří, na tváři musí dále zářit úsměv, aby nikdo neviděl, že srdce krvácí… Operetu uvádíme v českém jazyce.
Účinkují: Miroslav Dvorský/ Martin Šrejma/ Jaroslav Kovacs, Gabriela Kopperová/ Tereza Mátlová, Tomáš Christian Brázda, Viktória Ballánová/ Monika Sommerová,   Radek Krejčí,  Ivan Zelycz, Martin Matoušek, Hana Koubová,  Zdeněk Haas, Otakar Hájek, sbor a orchestr Severočeského divadla (Ústí nad Labem)
Choreografie:Vladimír Gončarov

Dirigent: Miloš Formáček

Režie: Andrea Hlinková
Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 
24. středa, 19.30

Halina Pawlowská: CHUŤ DO ŽIVOTA – talk show

O vzrušení, lásce, katastrofách a spoustě pitomců, kteří zasluhují, abychom se jim společně smáli. A taky, pochopitelně, o jídle! Protože: „všechno je putna, jen když nám chutná“… Zbrusu nová zábavná one woman talk show, inspirovaná nejnovější knihou ženy mnoha tváří. Halina Pawlowská je autorkou 22 knih, také scenáristkou, moderátorkou a publicistkou. Obdržela řadu ocenění, např. Českého lva za scénář k filmu Díky za každé nové ráno a třikrát televizní cenu TýTý za Pořad roku Banánové rybičky.
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 
25. čtvrtek, 19.30

Ronald Harwood: GARDEROBIÉR

Divadlo Bez zábradlí

Skvostná, hluboce lidská tragikomedie o lesku a bídě divadla. Probíhá dvou sté dvacáté sedmé představení Krále Leara. Kdysi hvězdný shakespearovský herec a despotický principál kočovné společnosti Sir je u konce s dechem. Na Londýn dopadají bomby nacistické Luftwaffe, ale ani ty mu nemohou zabránit hrát. Celý svůj život zasvětil divadlu. Teď ho zrazuje paměť, zdraví… Po boku mu však stojí jeho věrný garderobiér Norman… Hra je poctou divadlu, herectví i všem anonymním lidem ze zákulisí, bez nichž by divadlo nemohlo fungovat.
Hrají: Karel Heřmánek, Dana Syslová, Josef Carda, Martin Kubačák, Karel Heřmánek ml., Karel Heřmánek, Josef Carda, Barbora Kodetová, Dana Syslová, Eva Josefíková/ Vanda Chaloupková, Zdeněk Dušek, Karel Heřmánek jr./ Martin Kubačák
Režie: Karel Heřmánek
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 

 
26. pátek, 19.30

Ray Cooney: VELKÉ LÁSKY V MALÉM HOTELU

Divadelní společnost Háta

Bláznivá komedie o tom, že ani člen vlády by si neměl začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebujete spolehlivého tajemníka, který dokáže vyrobit alibi, nad kterými zůstává rozum stát. Jenže když se do toho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, v hotelu vypukne peklo.
Hrají: Lukáš Vaculík, Adéla Gondíková/ Betka Stanková, Mahulena Bočanová/ Olga Želenská, Filip Tomsa, Ivana Andrlová/ Veronika Jeníková/ Pavla Vojáčková, Pavel Nečas/ Zbyšek Pantůček/ Roman Štolpa, Marcel Vašinka, Sandra Černodinská/ Kristýna Kociánová/ Radka Pavlovčinová, Juraj Bernáth/ Martin Sobotka
Režie: Roman Štolpa
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 

 
27. sobota, 16.00

TANEC, TANEC 2019 – pronájem

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary

Jevištní prostory Karlovarského městského divadla přivítají neprofesionální taneční soubory scénického tance z Karlovarského a Plzeňského kraje, které představí divákům choreografie ucházející se o postup na celostátní přehlídku v Jablonci nad Nisou. XII. ROČNÍK KRAJSKÉ POSTUPOVÉ PŘEHLÍDKY SCÉNICKÉHO TANCE MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH probíhá za finanční podpory Města Karlovy Vary a finančního přispění Ministerstva kultury ČR .
Cena vstupenky: 80,-

 

 
29. pondělí, 19.30

Jakub Zindulka: MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK

Fanny Agentura

Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Květa a Růžena pracují ve stejné mateřské školce, Míra a Radim jsou inženýry ve stejném výrobním podniku a chystají se jako každý rok společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a tak vtipkování žen o tom, jak jsou muži neschopní, negalantní, líní a jak se s nimi nedá žít a stesky mužů o tom, že ženy nelze pochopit, vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů.
Hrají: Michaela Badinková, Dana Homolová, Martin Kraus, Daniel Rous
Režie: Jakub Zindulka
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,- Předplatné APočasí na výlet
.