Dobré tipy

Ceník reklamy

Grafická reklama:
od 120,- Kč/měsíc (215x100px)

 

Kompletní ceník reklamy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka výrobků a služeb

Karlovarské městské divadlo, o.p.s.

logo_mestske_divadlo-wwwKarlovarské městské divadlo, o.p.s.

 
Divadelní náměstí 21
Karlovy Vary 360 01

 

tel.: 353 225 621, fax: 353 225 744
e-mail: reditel@karlovarskedivadlo.cz
www.karlovarskedivadlo.cz

 

Program Karlovarského městského divadla najdete na webu:
www.karlovarskedivadlo.cz

 

B Ř E Z E N

Předprodej vstupenek bude zahájen 2. 2. 2018.
Objednávky od organizací přijímáme již od 22. 1. 2018.

 

 

1. čtvrtek, 9.00 a 10.30

Jana Pithartová: KONEC STRAŠIDEL VE SVATOŠSKÝCH SKALÁCH

představení pro školy

Činohra KMD

Strašidelná pohádka o cestě za štěstím, inspirovaná pověstmi Zdeňka Šmída. Strašidýlka jsou vlastně hodní a zábavní tvorečkové. O kolik hroznější je pro ně nemít pro co žít! Jak strašidelně strašlivé musí být nemilovat! Najde Jan Svatoš svoji lásku?

 

Hrají: Martin Jurajda, Lucie Domesová, Karel Beseda, Magdaléna Hniličková, Jiří Švec, Tereza Švecová a Eliška Huberová Malíková

Režie: Jiří Seydler

Cena vstupenky: 50,-

 

 

 

 

2. pátek, 19.30

Edward Taylor: VZTAHY NA ÚROVNI

Divadelní společnost Háta

Svižná moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky, která nevynechává ani milostný život vlivných mužů, sedících v Evropské obchodní komisi. Podle všeho by tyto vztahy měly být na vysoké úrovni, jenže jsou stejně zamotané, strastiplné a legrační jako u jiných lidí. Hra plná záměn, nečekaných situací a gagů plní spolehlivě divadla po celém světě především díky tomu, že divák konečně vidí ty sebejisté muže před někým koktat a klečet….

Hrají: Lukáš Vaculík, Ivana Andrlová/ Olga Želenská/ Vlasta Žehrová, Viktor Limr, Martin Zounar/ Martin Sobotka, Monika Absolonová/ Kateřina Hrachovcová, Mahulena Bočanová/ Adéla Gondíková, Pavel Nečas/ Zbyšek Pantůček

Režie: Antonín Procházka

Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-
 

4. neděle, 15.00

Božena Němcová, Libor Jeník: O STATEČNÉM KOVÁŘI MIKEŠOVI

DivadloZa2

Pohádka na motivy Boženy Němcové. Mikeš je kovářský synek, který se vydá do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojí silák Matěj a společně se rozhodnou najít dvě královské dcery, které už měsíce nikdo nespatřil. Pokud se jim to má podařit, budou muset překonat množství nástrah a pokušení. Přijďte jim v jejich putování držet palce, nudit se určitě nebudete! Mikeš s Matějem, vousatá babice, pan král, princezny, Dračí pán a spousta dalších postav spolu s krásnými písničkami vám k tomu nedají čas!

 

Hraje: Divadlo Za2
Režie: Libor Jeník

Cena vstupenky: 100,- 100,- 80,- 50,-

 

 

 

 

6. úterý, 19.30

RADŮZA s kapelou – koncert

Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny nato zpívala v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka“ slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později ve stejné roli při koncertě Mikea Oldfielda. Tentokrát představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z alba Marathon, příběh běžce a písničky z předchozích desek, ale také ty zbrusu nové, které na své vydání na nosiči teprve čekají.

 

Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 

 

 

7. středa, 19.30

Petr Iljič Čajkovskij: LABUTÍ JEZERO

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)

Jeden z nejslavnějších a nejznámějších klasických baletních titulů. Severská legenda o dívce Odettě proměněné v labuť inspirovala P. I. Čajkovského k napsání lyrické melodické hudby, která se stala vzorovou ukázkou vrcholného hudebního romantismu. Dílo získalo svou nesmrtelnost také díky původním dochovaným choreografickým pasážím Mariuse Petipy a Lva Ivanova. Od jejich časů představuje Labutí jezero pro každou novou generaci sólistů a pro celé soubory vzrušující výzvu
k prezentaci vrcholné taneční virtuozity. V rolích Odetty-Odilie a Prince vystoupí sólisté baletu Margarita Pleškova a Vladimír Gončarov.

 

Účinkují: sólisté, balet a orchestr Severočeského divadla (Ústí nad Labem)

Choreografie: Lev Ivanov, Marius Petipa, Vladimír Nečas

Dirigent: Tvrtko Karlovič/ Milan Kaňák

Režie: Vladimír Nečas

Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 

 

 

8. čtvrtek, 19.30

Don Miguel Ruiz, Jaroslav Dušek: ČTYŘI DOHODY

V rámci spolupráce s panem Jaroslavem Duškem bude opět část vstupného darována Nadaci pro transplantace kostní dřeně a veřejně prospěšný spolek ANAON.

Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost
a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. V podstatě říkají – nehřešte slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné domněnky, dělejte vše, jak nejlépe dovedete… Představení je velmi odlehčené, podané s nadsázkou a velkou mírou improvizace.

 

Účinkují: Jaroslav Dušek, Alan Vitouš a Pjér La Š´éz

Cena vstupenky: 450,- 400,- 350,- 330,- 200,-

 

 

 

 

9. pátek, 19.30

Don Miguel Ruiz, Jaroslav Dušek: PÁTÁ DOHODA

V rámci spolupráce s panem Jaroslavem Duškem bude opět část vstupného darována Nadaci pro transplantace kostní dřeně a veřejně prospěšný spolek ANAON.

Pokračování knihy moudrosti starých Toltéků. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny sebeuvědomování a vrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.

 

Účinkují: Jaroslav Dušek, Alan Vitouš a Pjér La Š´éz

Cena vstupenky: 450,- 400,- 350,- 330,- 200,-

 

 

10. sobota, 19.30

Viktor Braunreiter: TAJEMSTVÍ PÁNŮ BECHERŮ

Činohra KMD

Becherovka je známá především vyvážeností chutí, dokonalou souhrou té sladké a té hořké. I v životě se prolínají chvíle radostné a bolestné. Ani u nejslavnější karlovarské rodiny, stvořitelů Becherovky, to nebylo jiné. Hořkosladké vyprávění o „třináctém karlovarském prameni“  nás zavede do dávné historie města, ale také do časů nedávno minulých. Uvidíte příběh, plný vyvážené chuti pravdy a básnické licence. Nová komedie ČKMD je plná tajemných bylin, lásky a lidskosti. A to vše s příchutí Becherovky!

 

Hrají: Lucie Domesová, Karel Beseda, Magdaléna Hniličková, Radek Bár, Viktor Braunreiter, Tereza Švecová, Bára Štěpánová, Jiří Švec, František Špaček, Eliška Huberová Malíková

Režie: Jiří Seydler

Cena vstupenky: 180,- 160,- 130,- 100,- 80,-

 

 

 

 

11. neděle, 15.00

Vítek Peřina: TŘI SILÁCI NA SILNICI

Divadlo ALFA Plzeň

Pohádková komedie o tom, že síla není vše a že táhnout za jeden provaz se vyplatí. Tři hrdinové jsou bratři, jak se patří – a také náramní siláci. Jenomže doposud svou sílu před okolním světem tak trochu ukrývali. Celý svůj dosavadní život totiž strávili doma. Doma u maminky.

 

Hrají: Martin Bartůšek, Petr Borovský, Martina Hartmannová, Jakub Hora, Josef Jelínek, Robert Kroupar, Radka Mašková, Marie Mrázková, Petr Vydarený

Režie: Tomáš Dvořák

Cena vstupenky: 100,- 100,- 80,- 50,-
 

12. pondělí, 19.30

Hana Kofránková: ŠUNEN ROMALE – Poslyšte, Romové

Divadlo Viola

Inscenace Šunen Romale představuje divákům příběhy z romského života, zastoupené především humoristickými povídkami, pohádkami, bajkami a básněmi, protkanými zvuky živé romské hudby v podání vynikajícího nevidomého romského akordeonisty a pianisty Mária Biháriho.

 

Účinkují: Bára Hrzánová, Jana Boušková, Mário Bihári

Režie: Hana Kofránková

Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,- Předplatné B
 

13. úterý, 19.30

The Backwards: LOVE SONGS – Beatles revival

Kapela The Backwards je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě, o čemž svědčí i dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Ve svém vystoupení se představí novým projektem, hudebně-vizuální show LOVE SONGS. Na koncertu zazní průřez hity kapely Beatles, písně veselé i melancholické, rychlé i pomalé, pro zamilované, ale nejenom pro ně… Součástí programu je také několik kostýmových převleků.

 

Účinkují: Dalibor Štroncer (John Lennon), Miroslav Džunko (Paul McCartney), František Suchanský (George Harrison), Daniel Škorvaga (Ringo Starr)

Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 

 

 

16. pátek, 19.30

Diego Ruiz, Fiona Bettanini, Nicola Pistoia, Pino Ammendola: BEZ PŘEDSUDKŮ

Divadlo Kalich

Hra se odehrává v motelu, kde musí v jediném volném pokoji neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. Stáváme se svědky vtipného, vybroušeného, velmi trefného a místy
i dojemného slovního souboje obou postav. A nebyli by to Jana Paulová s Pavlem Zedníčkem, aby
k němu nepřidali řadu nezapomenutelných gagů.

 

Hrají: Jana Paulová a Pavel Zedníček

Režie: Roman Štolpa

Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 

 

 

17. sobota, 19.30

Kristof Magnusson: KUTLOCH aneb I muži mají své dny

Studio DVA

Velmi zábavná a ironická černá komedie o těžkém údělu muže v současném světě. Doba je v krizi, svět je v krizi, vztahy jsou v krizi – to je všeobecně známo – ale pozor: i muži jsou v krizi! Přicházejí o svá poslední výsadní práva a pozici neohrožených vládců vesmíru. Jedno z posledních míst mužského sebevědomí a sebeurčení se nachází v kotelně pod supermarketem Happycentrum…

 

Hrají: Bob Klepl, Kryštof Hádek/ Václav Jílek, Michal Slaný/ Petr Bláha, Filip Blažek/ Roman Štabrňák

 

Režie: Jan Jirků

Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-
 

18. neděle, 19.30

Eduardo Rovner: VRÁTILA SE JEDNOU V NOCI

Agentura Harlekýn (převzaté představení Divadla na Vinohradech v Praze)

Starý mládenec Manuel každý týden chodí ke hrobu své matky a vypráví jí, co nového se mu přihodilo. Když jí jednoho dne oznámí, že se konečně chystá oženit, jeho matka Fanny po deseti letech „odpočinku v pokoji“ vstane z hrobu, aby na situaci osobně dohlédla a nevěstu si proklepla. A jelikož syn je jediný, kdo matku vidí a slyší, spouští se řetězec komických situací, nedorozumění, záměn a zmatků.

 

Hrají: Václav Vydra, Libuše Švormová, Jana Malá, Libor Hruška, Martin Zahálka, Marcela Peňázová/ Kateřina Seidlová, Ladislav Trojan

 

Režie: Radovan Lipus

 

Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-
 

20. úterý, 19.30

Torben Betts: KOČKA V OREGÁNU

Divadlo Kalich

Jedna z nejúspěšnějších současných londýnských komedií, divácký hit z roku 2014, u nás uvedený poprvé, nabízí spoustu humoru i vážného citu a velké herecké příležitosti. Co se stane, když se setkají jemní velkoměstští intelektuálové s venkovskou zemitostí? Co se v té chvíli stane s dávnými ambicemi, sny, touhami – a v neposlední řadě s předsudky? Konverzačně-situační komedie je postavena na precizních dialozích a pojmenovává nejen humorné aspekty naší současnosti.

 

Hrají: Barbora Hrzánová, Radek Holub, Klára Cibulková, Zdeněk Velen

 

Režie: Lída Engelová

 

Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,- Předplatné A

 

 

 

 

22. čtvrtek, 19.30

JenomPísničkyTour 2018 – koncert

Kapela Kryštof a Karlovarské městské divadlo

Po deseti letech se kapela Kryštof vrací do divadelního prostředí. Bude se hodně hrát, ale i hodně povídat a… a to bude vše. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních led obrazovkách se chce Kryštof vrátit ke kořenům. Na holé pódium, tam, kde k písničkám potřebujete “jen” španělku a sami sebe. JenomPísničkyTour 2018.
Předprodej vstupenek byl zahájen 4. 12. 2017 od 10:00, a to pouze v pokladně divadla. Od 5. 12. 2017 je možné využívat všechny služby předprodeje (internet, prodejci Infocentra Karlovy Vary, telefonické rezervace atd.).
Ceny vstupenek: 990,- 890,- 790,- 690,- 490,-
 

 

23. pátek 19.30

Geraldine Aron: MŮJ BÁJEČNÝ ROZVOD

Filmová a Divadelní Agentura Praha

Můj báječný rozvod je velice laskavá komedie, kterou irská autorka věnovala všem, kteří nikoli vlastní vinou zůstali sami. Všechny postavy vytváří Eliška Balzerová. Když autorka Geraldine Aron navštívila premiéru ve Viole, nešetřila na adresu české protagonistky slovy chvály. A milují ji i karlovarští diváci – dosavadní uvedení v Karlovarském městském divadle byla beznadějně vyprodána.

 

Účinkuje: Eliška Balzerová

Režie: Jana Kališová

 

Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-
 

 

26. pondělí, 19.30

GALAKONCERT OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ

Festivalový orchestr Petra Macka

Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat také české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny Franze Lehára, Johanna Strausse, Emmericha Kálmána, Oskara Nedbala a dalších a za poměrně krátkou dobu již doprovázel velký počet slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.

 

Účinkují: Venuše Dvořáková/ Liana Sass/ Eva Charvátová – soprán, Roman Krebs/ Martin Horák/ Milan Vlček – tenor, Petr Matuszek/ Jakub Tolaš/ Petr Poldauf – bas

 

Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 

 

 

 

27. úterý, 19.30

NÁVŠTĚVNÍ DEN U MILOSLAVA ŠIMKA

Kulturní portál.cz

Pásmo písniček, povídek, scének a vyprávění věhlasných humoristických autorů Miloslava Šimka, Jiřího Grossmanna, Luďka Soboty a Jiřího Krampola. V zábavném pořadu ve stylu legendárních Návštěvních dnů Šimka a Grossmanna se představí řada bývalých spolupracovníků Miloslava Šimka, kteří připomenou nejznámější scénky, povídky a písničky.

Účinkují: Luděk Sobota, Jiří Krampol, Miluše Voborníková, Petr Jablonský, Viktor Sodoma, Marie Retková, Jana Svobodová, Jana Mařasová, Adriana Sobotová

 

Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 DUBEN

 

Předprodej vstupenek bude zahájen 2. 3. 2018.
Objednávky od organizací přijímáme již od 20. 2. 2018.

 
1. neděle, 19.30

Libor Vaculík, Petr Malásek, Václav Kopta: EDITH, VRABČÁK Z PŘEDMĚSTÍ

Divadlo J. K. Tyla Plzeň

Inscenace mapuje životní cestu slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf od prvních písniček v pařížských ulicích přes slavné kabarety až po triumfální vystoupení v Olympii. Od tuláckého dětství přes bouřlivé mládí po zralý věk ve světě show-businessu zachycuje její osudové lásky i souboj s alkoholem, drogami a zákeřnou chorobou, které nakonec předčasně podlehla. V tanečním muzikálu, divadelní formě v českém divadle nové a unikátní, zazní nejslavnější a nejkrásnější šansony Edith Piaf ve strhujícím podání Radky Fišarové, světově nejmladší představitelky titulní role muzikálu Evita.
Účinkují: Radka Fišarová, Zuzana Hradilová, Ondřej Izdný/ Zbyněk Fric, Lýdie Švojgerová, Anna Srncová, Miroslav Hradil, Petr Brettschneider, Martin Šinták/ Vojtěch Jansa, Michal Lenner a další
Režie: Libor Vaculík
Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 
3. úterý, 19.30

Willy Russell: SHIRLEY VALENTINE

Divadlo Rokoko a Agentura FDA

One woman show Simony Stašové. Bravurní komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willyho Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět. Je určena nejen ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Herečka ztvárňuje Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta. Hra získala řadu cen, třeba Cenu Laurence Oliviera za nejlepší komedii nebo cenu TONY za nejlepší hru.
Hraje: Simona Stašová
Režie: Zdeněk Kaloč
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 

 

 

4. středa, 19.30

Edward Taylor: CO TAKHLE KE ZPOVĚDI…

Pardon me, Prime Minister

Agentura Harlekýn

Vláda Jejího Veličenstva je rozhodnuta naplnit volební slib a chystá se rázně zatočit se zábavním průmyslem a hazardem. Jenže – na šéfa vládního kabinetu George Venablese se valí skandál. Ze skříní na Downing Street 10 nevypadávají jen političtí kostlivci, ale i polonahé slečny. Sousto pro novináře, munice pro opozici, příležitost pro stranické odpůrce – a potrava pro zvědavou manželku… Situace jako stvořená pro komedii s pověstným anglickým humorem.
Hrají: Petr Nárožný, Jakub Štěpán/ Martin Zahálka jr., Jan Čenský/ Martin Zahálka, Andrea Daňková/ Jiřina Daňhelová, Zuzana Slavíková/ Ilona Svobodová, Máša Málková/ Kateřina Sedláková
Režie: Vladimír Strnisko
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 

 

 
5. čtvrtek, 10.00

Romain Rolland: PETR A LUCIE – představení pro školy

Divadlo Radka Brzobohatého

Petr a Lucie, to jsou Romeo a Julie, Tristan a Isolda či Tony a Maria, tentokrát z období první světové války… Petr a Lucie – další ze známých literárních dvojic, jimž osud nepřál… Petr a Lucie – ti, kteří žili jen svou bezmeznou láskou a svými romantickými sny a ve velikonočním týdnu se měli oddat jeden druhému… Divadelní adaptace protiválečné novely.
Hrají: Johanka Nováčková/ Alžběta Fišerová, Štěpán Tuček/ Martin Šnajdr, Romana Goščíková/ Tereza Nekudová, Lukáš Burian, Milan Enčev, Vojtěch Havelka/ Marek Helma
Režie: Lukáš Burian
Cena vstupenky: 70,-

 
6. pátek, 19.30

Gail Louw: MISS DIETRICH LITUJE

Divadlo Ungelt

Matka a dcera. Regina Rázlová jako Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska. Zlatý prach slávy a neúprosný čas. Věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí?
Hrají: Regina Rázlová, Simona Postlerová
Režie: Radovan Lipus
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,- Předplatné B

 

 
8. neděle, 19.30

Patrik Hartl: LÍBÁNKY NA JADRANU

Studio Dva

Komedie o stanování v chorvatském kempu, lásce po padesátce i v pětadvaceti, dvojčatech, prázdninovém opalování, šnorchlování a koloběhu života nejen na Jadranu. Manželé Eva a Bob si vyjedou připomenout svou svatební cestu, aby se připravili na blížící se každodenní důchodové soužití. Vydrží čelit tak velkému množství společně tráveného volného času? Budou si mít ještě vůbec co říct? A jakou roli během jejich dovolené sehrají mladí milenci, kteří si v kempu postaví stan vedle nich?

Hrají: Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marika Šoposká, Václav Jílek, Štěpán Benoni, Jan Bátorek, Zdeněk Carda, Alena Kočová, Klára Šalomounová

Režie: Patrik Hartl
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 
9. pondělí, 19.30

Simon Williams: POLIB TETIČKU aneb Nikdo není bez chyby

Agentura Harlekýn

Jan Čenský v ženské roli po boku Miroslavy Pleštilové v brilantně napsané anglické komedii. Nesmělý statistik Leonard žije po rozvodu s pubertální dcerou a svérázným otcem. Aby si přivydělal, píše pod ženským pseudonymem milostný román pro atraktivní vydavatelku. Ta vydává pouze díla napsaná ženami a s “úspěšnou autorkou“ se chce setkat. Bravurně se tím rozehrává děj plný převleků, se svěžím humorem i nezbytným milostným motivem.
Hrají: Jan Čenský, Miroslava Pleštilová, Pavel Nový/ Karel Vlček, Eliška Jansová, Hana-Marie Maroušková
Režie: Jan Novák
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,- Předplatné A

 

 
10. úterý, 19.30

PRVNÍ KŘAPLAVKY JAZZOVÉ – koncert

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Zbrusu nová show Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers chce vzdát hold těm prvním deskám jazzovým, které odstartovaly novou éru populární hudby. Ale dlouho u nich nezůstane, neboť doménou kapely je swing, a ten vstoupil do nejšťastnějšího období až o dvacet let později. Takže jako obvykle – swingová smršť, až budou střepy z křaplavek lítat!
Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 
11. středa, 19.30

Viktor Braunreiter: TAJEMSTVÍ PÁNŮ BECHERŮ

Činohra KMD

Becherovka je známá především vyvážeností chutí, dokonalou souhrou té sladké a té hořké. I v životě se prolínají chvíle radostné a bolestné. Ani u nejslavnější karlovarské rodiny, stvořitelů Becherovky, to nebylo jiné. Hořkosladké vyprávění o „třináctém karlovarském prameni“  nás zavede do dávné historie města, ale také do časů nedávno minulých. Uvidíte příběh, plný vyvážené chuti pravdy a básnické licence. Nová komedie ČKMD je plná tajemných bylin, lásky a lidskosti. A to vše s příchutí Becherovky!
Hrají: Lucie Domesová, Karel Beseda, Magdaléna Hniličková, Radek Bár, Viktor Braunreiter, Tereza Švecová, Bára Štěpánová, Jiří Švec, František Špaček, Eliška Huberová Malíková
Režie: Jiří Seydler
Cena vstupenky: 180,- 160,- 130,- 100,- 80,-

 

 
12. čtvrtek, 10.00

Viktor Braunreiter: TAJEMSTVÍ PÁNŮ BECHERÚ – představení pro školy

Činohra KMD

Becherovka je známá především vyvážeností chutí, dokonalou souhrou té sladké a té hořké. I v životě se prolínají chvíle radostné a bolestné. Ani u nejslavnější karlovarské rodiny, stvořitelů Becherovky, to nebylo jiné. Hořkosladké vyprávění o „třináctém karlovarském prameni“  nás zavede do dávné historie města, ale také do časů nedávno minulých. Uvidíte příběh, plný vyvážené chuti pravdy a básnické licence. Nová komedie ČKMD je plná tajemných bylin, lásky a lidskosti. A to vše s příchutí Becherovky!
Hrají: Lucie Domesová, Karel Beseda, Magdaléna Hniličková, Radek Bár, Viktor Braunreiter, Tereza Švecová, Bára Štěpánová, Jiří Švec, František Špaček, Eliška Huberová Malíková
Režie: Jiří Seydler
Cena vstupenky: 70,-

 

 
15. neděle, 15.00

Jana Galinová: PRINCEZNA NA HRÁŠKU

Docela velké divadlo

Pohádka plná písniček a překvapení, o třech sudičkách, které vymění prince Kvída a princeznu Evelínu za děti sluhů a tím způsobí celou řadu zmatků. Král neví, že princ je vlastně myslivecký synek a sluha Ondřej že je jeho syn. A když do zámku přijde ještě komorná Terezka, která je vyměněná princezna, zmatky vrcholí. Díky dvěma drakům, Žofce a Ludvovi, malému zelenému hrášku a knížce pana Andersena nakonec všechno dobře dopadne.
Hrají: Lukáš Masár, Petr Erlitz, Lenka Lavičková, Petr Kozák, Robert Stodůlka, Jana Galinová, Iva Boušová a Jitka Raková

Režie: Jurij Galin
Cena vstupenky: 100,- 100,- 80,- 50,-

 

 
16. pondělí, 19.00

Vyhlášení ankety SPORTOVEC KARLOVARSKÉHO KRAJE 2017 – pronájem

Karlovarský kraj každoročně oceňuje sportovce, trenéry a sportovní legendy, kteří dosáhli mimořádných úspěchů či se zasloužili o rozvoj sportu v našem regionu.
Akce je určena pro uzavřenou společnost, cena vstupenky nebyla definována.

 

 
17. úterý, 19.30

Irena Dousková: HRDÝ BUDŽES

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram
Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace. V prostředí školy a divadla v jednom nejmenovaném okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí. Barbora Hrzánová obdržela za roli Helenky cenu Thálie 2003 za mimořádný jevištní výkon.
Hrají: Barbora Hrzánová, Jarmila Vlčková, Libor Jeník
Režie: Jiří Schmiedt
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 
18. středa, 19.30

GALAKONCERT OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ

Festivalový orchestr Petra Macka

Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat také české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny Franze Lehára, Johanna Strausse, Emmericha Kálmána, Oskara Nedbala a dalších a za poměrně krátkou dobu již doprovázel velký počet slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.
Účinkují: Venuše Dvořáková/ Liana Sass/ Eva Charvátová – soprán, Roman Krebs/ Martin Horák/ Milan Vlček – tenor, Petr Matuszek/ Jakub Tolaš/ Petr Poldauf – bas
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 

 
19. čtvrtek, 19.30

ČAJKOVSKIJ & KRAMÁŘ & BRAHMS – pronájem

Karlovarský symfonický orchestr

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ: Francesca z Rimini

FRANTIŠEK VINCENC KRAMÁŘ: Koncert pro dva klarinety a orchestr č. 1 Es dur op. 35

JOHANNES BRAHMS: Symfonie č. 2 D dur op. 73
Účinkují: Zdeněk Drholecký – klarinet, Lukáš Böhm – klarinet, Karlovarský symfonický orchestr
Dirigent: Jan Mikoláš
Cena vstupenky: předprodej Karlovarského symfonického orchestru (ABO B7)

 

 

21. sobota, 19.30

Michele Riml: SEX PRO POKROČILÉ

Studio DVA

Jak získat návod na oživení dlouholetého manželství? Je řešením vzrušující víkend v hotelu
a příručka Sex pro pokročilé? – Jindřich a Alice byli kdysi šťastný pár, ale 25 let manželství zanechalo své stopy. Vášeň je pryč. Dostane jejich láska ještě šanci? Objevování pravdy více než erotogenních zón nadchlo diváky této kanadské komedie po celém světě. Sex pro pokročilé nemusí být nevyhnutelně pokročilý sex, ale pro záchranu vztahu může znamenat mnohem víc…
Hrají: Jana Krausová a Karel Roden, ve videoprojekcích Tonya Graves
Režie: Darina Abrahámová
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 

22. neděle, 15.00

Jaroslav Pacovský: STRACH MÁ VELKÉ OČI

Západočeské divadlo Cheb

Baba Magi a loupežník Bujón provozují uprostřed hustého lesa podivnou živnost: hospodu V Zátiší, v níž vaří začarované polévky, které nic netušící pocestné mění ve strašidla. Když promění knížecí dcerku Lesněnku, starostova syna Chytrolína a vyhlášeného místního siláka Divobije, odvážný dřevorubec Filip se rozhodne je najít a zachránit. Naštěstí má kouzelnou kliku od flašinetu. Vtipný pohádkový horor pro děti všeho věku.
Hrají: Radmila Urbanová, Jindřich Skopec, Eva Navrátilová, Karolína Jägerová, Petr Németh, Pavel Richta, Vuk Čelebić, Pavel Marek
Režie: Zdeněk Bartoš
Cena vstupenky: 100,- 100,- 80,- 50,-

 

 
23. pondělí, 19.30

Fabrice Roger-Lacan: CRAVATE CLUB

Divadlo Palace

Architekty Bernarda a Adriena spojuje pevný přátelský vztah. Jsou partneři firmy, které se dobře daří. Jaký kolotoč neuvěřitelných situací se však může roztočit ve chvíli, kdy jeden z nich z podivuhodných důvodů nemůže přijít na oslavu kulatých narozenin toho druhého? Báječná jízda. Svižná, zábavná a nebezpečná.
Hrají: Martin Pechlát, Miroslav Etzler
Režie: Zdeněk Dušek
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,- Předplatné B

 

 
25. středa, 19.30

VIVAT JAZZ – k poctě legendám

BIG BAND Karlovy Vary

Jazz slaví 100 let. V roce 1917 vznikla první jazzová nahrávka vydaná na gramofonové desce a okamžitě se stala hitem. Pořad je věnován jazzovým mistrům, kteří tuto hudbu milovali a svým dílem dokázali,
že nás jazz může těšit, inspirovat a utvářet i dnes. Big Band Karlovy Vary Vám zahraje nestárnoucí melodie Glenna Millera, George Gershwina, Dukea Ellingtona, Counta Basieho aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.
Sólo zpěv: Miroslava Lendělová/ Marcela Boušová, David Kleňha
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 

 
26. čtvrtek, 19.30

ZDENĚK IZER NA PLNÝ COOLE!

Premiéra nového zábavného pořadu, ve kterém se diváci setkají s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení  je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty.
Hrají: Zdeněk Izer
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 

 
27. pátek, 19.30

Iva Janžurová: VELETOČ

Divadlo Kalich

Herecká legenda Iva Janžurová přichází s novou autorskou komedií. Boženka, jako bojovný kapitán, uvykla si udílet rozkazy a všemu nejlépe rozumět, její bratr Arnošt vždy stál na pozici poslušného a manipulovaného vojáčka. Boženka před léty Arnošta oženila s nepraktickou bohatou Helgou – a tento manželský svazek rychle vyústil v nudné soužití pod Boženčiným velením. Stereotyp této manželské trojky se však nečekaným veletočem, do něhož zasáhnou advokátní poradce a psychiatr, začne měnit…
Hrají: Iva Janžurová, Eva Holubová, Marián Roden, Sabina Remundová, Aleš Bilík/ Přemysl Pálek
Režie: Šimon Caban
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- 150,-

 

 
28. sobota, 16.00

TANEC, TANEC 2018 – pronájem

ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary

Za finanční podpory Města Karlovy Vary a finančního přispění Ministerstva kultury ČR srdečně zveme všechny příznivce tanečního umění na XI. ROČNÍK KRAJSKÉ POSTUPOVÉ PŘEHLÍDKY SCÉNICKÉHO TANCE MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH. Neprofesionální taneční soubory scénického tance z Karlovarského a Plzeňského kraje představí divákům choreografie, ucházející se o postup do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 25. – 28. 10. 2018 v Jablonci nad Nisou.
Cena vstupenky: 80,-

 

 
29. neděle, 15.00

Jana Pithartová: KONEC STRAŠIDEL VE SVATOŠSKÝCH SKALÁCH

Činohra KMD

Strašidelná pohádka o cestě za štěstím, inspirovaná pověstmi Zdeňka Šmída. Strašidýlka jsou vlastně hodní a zábavní tvorečkové. O kolik hroznější je pro ně nemít pro co žít! Jak strašidelně strašlivé musí být nemilovat! Najde Jan Svatoš svoji lásku?
Hrají: Martin Jurajda, Lucie Domesová, Karel Beseda, Magdaléna Hniličková, Jiří Švec, Tereza Švecová a Eliška Huberová Malíková
Režie: Jiří Seydler

Cena vstupenky: 100,- 100,- 80,- 50,-Kultura v regionu

Programy divadel, kin, koncerty, výstavy...

Kam na výlet

Neseďte doma, pojďte na výlet...

Tip na víkend

Zajímavé akce pro celou rodinu...

Počasí na výlet


.160-x-600.png