Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka reklamních služeb

Karlovarské městské divadlo, o.p.s.

logo_mestske_divadlo-wwwKarlovarské městské divadlo, o.p.s.

 
Divadelní náměstí 21
Karlovy Vary 360 01

 

tel.: 353 225 621, fax: 353 225 744
e-mail: reditel@karlovarskedivadlo.cz
www.karlovarskedivadlo.cz

 

Program Karlovarského městského divadla najdete na webu:
www.karlovarskedivadlo.cz

 

Ř Í J E N 2019

Předprodej vstupenek bude zahájen 2. 9. 2019 od 10:00. On-line předprodej od 18:00.
Objednávky od organizací přijímáme od 20. 8. do 27. 8. 2019 a následně po 3. 9. 2019.

8. 10. – 28. 11. 2019

X. ročník divadelního festivalu BEST FEST

 
1. úterý, 17.00 a 19.30

Alois Jirásek, Jana Galinová: LUCERNA

Představení pořádá Statutární město Karlovy Vary ke Dni seniorů.

Předprodej vstupenek v pokladně Karlovarského městského divadla a Infocentra města Karlovy Vary, T. G. Masaryka 53. Vstupenky bude možné zakoupit (rezervovat) pouze osobně na uvedených místech, a to od 2. 9. 2019, 10:00. Objednávky od organizací přijímáme od 2. 9. 2019, 10:00 v pokladně Karlovarského městského divadla.

Divadlo U Hasičů a Docela velké divadlo

Příběh malého panství, kam přijíždí nová paní kněžna a místní úředníci na ni chtějí udělat dojem. Témata lásky, manželských šarvátek, mládí, stáří a hlavně touhy po právu a svobodě a nutnosti za ně bojovat jsou v dnešní době aktuální více, než bychom si přáli. Možná si diváci díky nejhranější české divadelní hře připomenou, že „ten, kdo zapomene na svá práva, zůstane vždycky jenom sluhou nebo otrokem“.
Hrají: Pavel Nový, Petr Erlitz, Lenka Lavičková, Markéta Velánová, Andrea Traganová, Jana Galinová, Pavlína Lišková, Dušan Matouš, Robert Stodůlka, Petr Kozák, Antonín Klepáč, Lukáš Masár a Michal Žižka.
Režie: Jurij Galin
Cena vstupenky: 100,- (zvláštní režim předprodeje)

 
3. čtvrtek, 19.30

4TET – Koncert, verze V.

Umělecky plnohodnotný, precizní a přitom osobitý projev tohoto vokálního seskupení se snoubí s již pověstnou dokonalostí a profesionalitou Jiřího Korna. Úžasné vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů Marie Markové a Jana Boušky, překvapivě originální pojetí aranžmá a neotřelé harmonie Jiřího Škorpíka i temperamentní herecké a “pohybové” výkony všech aktérů na jevišti – to vše rozhodně nenechá nikoho chladným.
Účinkují: David Uličník, Jiří Korn, Jiří Škorpík, Dušan Kollár
Cena vstupenky: 690,- 650,- 590,- 550,- 490,-

 

 

4. pátek, 19.30

Lukáš Pavlásek: KDO NEPLÁČE, NENÍ ČECH!

Kulturní portál.cz

One man show známého komika Lukáše Pavláska s podtitulem „Češi, alkohol a Rock and roll“, ve které se dozvíte, který národ je nejlepší na světě, kde začíná zóna debilů, proč pití prospívá naší civilizaci a co pít, když chcete, aby se vám narodil Václav Klaus. Sestavíme si pořádnou nekompromisní punkovou kapelu, koukneme se na dokonalý televizní program, a nakonec si všichni společně zazpíváme o tom, co všechno nás štve, protože každej správnej Čech není nikdy spokojenej – kdo nepláče, není Čech!

Účinkuje: Lukáš Pavlásek
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 
5. sobota, 19.30

GALAKONCERT OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ

Festivalový orchestr Petra Macka

Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny F. Lehára, J. Strausse, E. Kálmána, O. Nedbala a dalších a již doprovázel mnoho slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.
Účinkují: Anna Klamo – soprán, Eva Charvátová – soprán, Juraj Nociar – tenor, Vladimír Jelen – bas
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 
6. neděle, 15.00

Ondřej Sekora: FERDA MRAVENEC

Docela velké divadlo Litvínov

Veselá pohádka, plná dobrodružství slavného malého hrdiny s puntíkovaným šátkem a jeho hmyzích a zvířecích přátel, s písničkami Jana Turka a choreografií Lenky Lavičkové.
Účinkují: Robert Stodůlka, Petr Kozák, Lenka Lavičková, Lukáš Masár, Petr Erlitz, Markéta Velánová, Michal Žižka, Jana Galinová a Jindřich Lenc
Režie: Jurij Galin
Cena vstupenky: 100,- 80,- 50,-

 
1. festivalové představení

8. úterý 19.30

Norm Foster: LÁSKA V PŘÍMÉM PŘENOSU

Divadlo Kalich

Jedna z nejslavnějších her Norma Fostera originální stavbou připomíná povídkový film. Šest příběhů se odehrává během jednoho večera v jednom menším městě. V prvním z nich dostane manželský pár zaplaceno za sex v přímém rozhlasovém přenosu. V jiném musí rocková hvězda odolávat svodům sotva zletilé fanynky. V dalším zjišťuje majitel striptýzového podniku, jak těžké je propustit neschopnou striptérku…
Hrají: Petr Čtvrtníček, Kristýna Frejová, David Suchařípa, Ivana Korolová/ Michaela Tomešová, Martin Kavan/ Radek Zima
Režie: Roman Štolpa
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 
1 1. pátek, 10.00

Jaroslav Žák: ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA – představení pro školy

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu
Cena vstupenky: 90,-

 
1 1. pátek, 19.30

Jaroslav Žák: ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu

Retro hudební komedie o študácích, kantorech, rodičích, ideálech, disciplíně, biflování a nostalgických vzpomínkách. Muška jenom zlatá a básník ve formě trpaslíka, středověká příšera latina a nečesaní koňové, footballoví idioti a učení mloci – a hlavně splašené sardele, mistrovství světa v kopané a konference za dveřmi! Představení doprovází živá swingující desetičlenná kapela!
Hrají: Radek Bár/ Petr Batěk, Karel Beseda, Viktor Braunreiter, Jan Hanny Firla, Magdaléna Hniličková/ Tereza Švecová, Karolína Jägerová, Pavla Janiššová, Ondřej Král, Pavel Marek, Petr Németh, Pavel Richta, Jindřich Skopec, František Špaček, Michal Švarc/ David Beneš, Jiří Švec, Radmila Urbanová, Vladimíra Vítová

Režie: Zdeněk Bartoš
Cena vstupenky: 250,- 200,- 180,- 150,-

 
2. festivalové představení

13. neděle, 19.30

Božena Němcová, Miloš Horanský: NEUMÍM JINAK NEŽ LÁSKOU

Divadlo Viola

Byla mučednicí lásky. Hořela pro ni – neuměla jinak než láskou – ale nepotkala ji. Manželka, matka, milenka – všechno všanc, všechno celou bytostí, nic napůl. A velká spisovatelka, která pozdvihla naši literaturu k výšinám. Je uhrančivá tvorbou i životním stylem. Nezkrotitelně svobodná, spanilá duchem i zjevem. A vznešená tragickým údělem svého nedlouhého života. Text i inscenace směřují k vícežánrové koláži jejího života s Josefem Němcem, plného dramat, vzpoury, souznění i poezie.

Hrají: Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka, Tomáš Pavelka
Režie: Miloš Horanský

Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 
14. pondělí, 19.30

Marc Camoletti: PŘÍSNĚ TAJNÉ ANEB ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU

Divadélko Radka Brzobohatého

Dva američtí agenti CIA, převlečeni za ženy, mají ve francouzském hotýlku zvláštní a delikátní misi. Musí získat od francouzské „agentky“ její pudřenku s nebezpečným obsahem. Jenomže nevědí, že také dva ruští agenti, převlečeni za mnichy a řízeni KGB, mají stejnou misi – na tom samém místě.  K tomu neschopný a zbytečně užvaněný recepční, tajní ctitelé a operní diva, která si falešné role „špionky“ užívá s afektem a patřičnou naivitou.
Hrají: Miroslav Šimůnek, Vojta Efler, Felix Slováček jr., Martin Sochor, Vojtěch Hájek/ Jan Fanta, Radek Bár,  Miloš Nejedlý, Jirka Chvalovský/ Josef Láska,  Eliška Dohnalová/ Irena Máchová
Režie: Hana Gregorová
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- Předplatné A

 
17. čtvrtek, 19.30

JAZZFEST 2019

Jazzový kruh a Karlovarské městské divadlo

Největší hvězda letošního ročníku, americký kytarista izraelského původu Oz Noy, vystoupí se svým triem v Karlovarském městském divadle, které koncert spolupořádá. Virtuózní kytarista produkující opojnou směs jazzu, funku, rocku, blues a r&b se představí v triu, které s ním tvoří fenomenální hudebníci – bubeník Dennis Chambers a baskytarista Jimmy Haslip. Jako předkapela vystoupí moderní jazzový big band Jazz Dock Orchestra, domácí formace pražského klubu světového renomé Jazz Dock, který hraje vlastní originální repertoár a skladby světových autorů.
Účinkují: Jazz Dock Orchestra, Oz Noy, Dennis Chambers a Jimmy Haslip
Cena vstupenky: 550,- 450,- 370,- 300,-

 
3. festivalové představení

18. pátek, 19.30

Ingmar Bergman: SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA

Agentura Harlekýn

Jeden z nejupřímnějších milostných příběhů v dějinách umění předvádí všechny polohy milostného vztahu, od okouzlení až po brutální rvačku. Vyjadřuje však také naději, že ti, co spolu prožili život, jsou svázáni něžným poutem a jeden pro druhého se nikdy nemohou stát cizinci.
Hrají: Michaela Badinková, Michal Dlouhý, Kamil Halbich/ Vasil Fridrich, Barbara Lukešová
Režie: Vladimír Strnisko
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- Předplatné A

 
19. sobota, 19.30

Franz Lehár: VESELÁ VDOVA

Severočeské divadlo (Ústí nad Labem)

Lehárova Veselá vdova již při svém prvním uvedení v roce 1905 vzbudila obrovské nadšení, velmi rychle se z Vídně rozlétla do celého světa a stala se nejznámějším a nejúspěšnějším skladatelovým dílem. Nejméně dva hity z této operety zná doslova každý – píseň U Maxima jsem znám a vrcholně proslavenou Píseň o Vilje. Franz Lehár je zejména v souvislosti se svými posledními díly pověstný tím, že vnesl do operety smutek a slzy, jeho v pořadí pátá opereta však nabízí ještě klasický happy end.
Účinkují: sbor, orchestr a balet Severočeského divadla

Michaela Katráková/ Gabriela Kopperová, Petr Matuszek/ Michael Kubečka, Viktoria Ballánová/ Diana Hladíková, Jaroslav Kovacs/ Michal Bragagnolo, Jan Ondráček/ Milan Vlček, Tomáš Christian Brázda, Martin Matoušek, Sergeui Nikitine, Tereza Kašová, Radek Krejčí, Ivana Azubuike, Vladimír Štěpka, Jarmila Baxová/ Hana Koubová, Milan Nechyba/ František Sysel
Dirigent: Milan Kaňák/ Miloš Formáček

Režie: Michal Lieberzeit
Cena vstupenky: 550,- 450,- 370,- 300,-

 
20. neděle, 19.30

Jean Barbier: V PAŘÍŽI BYCH TĚ NEČEKALA, TATÍNKU

Agentura Harlekýn

Konverzační komedie Jeana Barbiera, nejznámějšího pokračovatele Feydeaua a Labiche, o pařížském dobrodružství sympatického venkovana ze Spáleného Poříčí nad Seinou. Starostlivý otec s podivem zjišťuje, že jeho milovaná dcera již nepracuje v pojišťovně, ale pohybuje se jako společnice ve světě velké politiky a obchodu. V tomto spletitém prostředí se tatínek rychle zorientuje, a když okouzlí manželku svého nejvyššího šéfa, zcela to změní jeho život, budoucnost dcery – a dokonce i složení vlády.
Hrají: Petr Nárožný, Jan Šťastný/ Jan Čenský, Jana Malá/ Týna Průchová, Jarmila Švehlová, Simona Postlerová/ Miroslava Pleštilová, Barbora Šťastná Petrová/ Malvína Pachlová, František Skopal/ Martin Sochor
Režie: Jan Novák
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 
4. festivalové představení

22. úterý, 19.30

Maksim Komaro: ISOLE

Cirk La Putyka

Hluk a zvuk. Ruch a melodie. Rytmus a hlas. Sólo a doprovod. Setkávají se a ztrácejí. Samy, a přece spolu. Tak jako hudebníci, tanečníci a akrobaté v představení Isole. I v hudbě nacházejí cirkusové přístupy, melodie a rytmy vznikají pod jejich rukama i nohama nejen díky virtuozitě s hudebními nástroji, ale i pohybem, akcí a reakcí, spoluprací, choreografií. Co může na jevišti znamenat a vyjadřovat hudba, nedílná součást poetiky Cirku La Putyka? A jak také může vznikat?
Účinkují: Jan Balcar, Andrej Rády, David Hlaváč/ Adam Novotný, Veronika Linhartová, Valentin Verdure, Zbyněk Šporc, Anna Schmidtmajerová
Režie: Maksim Komaro
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- Předplatné B

 
23. středa, 19.30

VIVAT JAZZ – k poctě legendám

BIG BAND Karlovy Vary

Pořad je věnován jazzovým mistrům, kteří tento typ hudby milovali a svým dílem dokázali,
že nás jazz může těšit, inspirovat a utvářet i dnes. Big Band Karlovy Vary Vám zahraje nestárnoucí melodie Glenna Millera, George Gershwina, Dukea Ellingtona, Counta Basieho aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.
Sólo zpěv: Miroslava Lendělová/ Marcela Boušová
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 
2 5. pátek, 19.30

Peter Quilter: JE ÚCHVATNÁ! – premiéra

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu

Příběh nejhorší pěvkyně všech dob Florence Foster Jenkinsové, která mnoho let vytrvale obšťastňovala uši konsternovaných posluchačů. Komedie o tom, že když jde člověk neochvějně za svým snem, vyprodá i Carnegie Hall, nejslavnější koncertní sál na světě.

Hrají: Kateřina Pokorná, Ondřej Kolín, Radek Bár, Vladimíra Vítová, Magdaléna Hniličková, Pavla Janiššová

Režie: Roman Meluzín

Cena vstupenky: 180,- 160,- 130,- 100,-

 
29. úterý, 19.30

RHAPSÓDIE V MODRÉM POKOJI

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

George Gershwin a Jaroslav Ježek – dva muži mezi nebem a jazzem – dva velcí skladatelé, dva obdobné osudy. Hitmakeři, kteří zásadně ovlivnili vývoj popmusic 20. století a zároveň chytře a invenčně propašovali jazz do hudby klasické. Koncert nabitý nesmrtelnými evergreeny korunuje unikání a swingující provedení slavné Gershwinovy Rapsodie v modrém v původním aranžmá pro klavír a jazzový orchestr. Zážitek, který vám vyjazzuje mozek až do euforického bezvědomí!
Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 

 

30. středa, 19.30

KAREL PLÍHAL – koncert

Melodická hudba a hravá poezie: tyto dva pilíře drží pomyslný most, který spojuje opačné břehy řeky. Stavitel mostu, písničkář Karel Plíhal, k sobě trpělivě a promyšleně skládá jednotlivé stavební kameny: slova, rýmy a akordy. V jeho repertoáru nalezneme nejen písně o dětech, erotice, mezilidských vztazích, politice, zvířatech, zkrátka o všem, na co si jen vzpomenete… ale také autorské monology, zábavné epigramy a poetické komentáře. Plíhalovy písně nás provázejí bezmála třicet let, lze s určitostí říci, že ještě léta budou – a pravděpodobně nás všechny přežijí…
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,- Pořad není vhodný pro děti do 12 let!

 

 
31. čtvrtek, 19.30

BESÍDKA 2019

Divadlo Sklep

Tradiční představení divadla Sklep v novém podání, složené z mnoha humorných výstupů, skečů, gagů, písní a tanců, které polechtají bránici i tomu největšímu morousovi a kakabusovi.
Hrají: David Vávra, Milan Šteindler, Jiří Fero Burda, František Váša, Lenka Andelová, Lenka Vychodilová, Tereza Kučerová, Marta Marinová, Hana Navarová, Roman Fojtíček, David Noll, Vladimír Vytiska, Jára Vaculík
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,- Předplatné B

 

 

L I S T O P A D 2019

Předprodej vstupenek bude zahájen 2. 10. 2019 od 10:00. On-line předprodej od 18:00.
Objednávky od organizací přijímáme od 20. 9. do 27. 9. 2019 a následně po 3. 10. 2019.

8. 10. – 28. 11. 2019

X. ročník divadelního festivalu BEST FEST
3. neděle, 19.30

Eduardo De Filippo: FILUMENA MARTURANO

Agentura Harlekýn

Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a zabezpečila své syny? Vždyť děti jsou přece děti! A tak se v této komedii s hvězdným obsazením střídají humorné scény s dramatickými. Slavná předloha patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby, její nesmrtelnou filmovou adaptaci natočil proslulý režisér Vittorio De Sica pod názvem Manželství po italsku.
Hrají: Simona Stašová, Svatopluk Skopal, Čestmír Gebouský, Jaroslava Pokorná/ Jaroslava Tvrzníková, Andrea Daňková/ Malvína Pachlová, František Skopal, Karel Heřmánek ml./ Jan Ťoupalík/ Adam Ernest, Petr Srna/ Michal Čeliš, Libor Hruška/ Zdeněk Hruška, Václav Legner
Režie: Zdeněk Kaloč
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 
5 . úterý, 10.00

Ivana Dukić, Zdeněk Bartoš: BORYŠ UMÍ PO SKALINÁCH – představení pro školy

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu

Tanečně-pohybově-činoherní kaleidoskop, reflektující malé i velké dějiny uprostřed Evropy za posledních sto let. Dokument o životě nejslavnějšího českého horolezce Vlastimila Boryše, jehož jméno se dostalo až do textu české hymny. Vlastimil Boryš se narodil 28. října 1918 v česko-německém manželství a v průběhu dvacátého století byl hrdinou nebo alespoň očitým svědkem většiny událostí, které formovaly historii a tím i současnost České republiky. Jaký byl vztah Boryšovy matky ke Karlu Čapkovi, jak určil Boryšův osud jeden loketský jednooký knihkupec, proč nebyly natočeny Lásky jedné tmavovlásky, jaký byl vztah Boryše a profesora Wichterleho? Projekt vznikl ke stému výročí samostatného státu.

Hrají: Magdaléna Hniličková, Jiří Švec, Viktor Braunreiter, Eliška Malíková Huberová, Jan Hanny Firla, Ondřej Král, Robert Mára, Miroslav Sabadin, Karolína Jägerová, Pavel Richta, Vladimíra Vítová, Pavla Janiššová, Radmila Urbanová, Barbora Mošnová, Petr Németh

Režie: Zdeněk Bartoš, Ivana Dukić
Cena vstupenky: 90,-

 
6. středa, 19.30

VIVAT JAZZ – k poctě legendám

BIG BAND Karlovy Vary

Pořad je věnován jazzovým mistrům, kteří tento typ hudby milovali a svým dílem dokázali,
že nás jazz může těšit, inspirovat a utvářet i dnes. Big Band Karlovy Vary Vám zahraje nestárnoucí melodie Glenna Millera, George Gershwina, Dukea Ellingtona, Counta Basieho aj. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma.
Sólo zpěv: Miroslava Lendělová
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 
7. čtvrtek, 19.30

SYMFONICKÁ SALOME – pronájem

Karlovarský symfonický orchestr

Písně Karla Kryla v úpravách pro symfonický orchestr
Účinkují: Pavel Batěk – zpěv, Barbora Plachá – harfa, Tomáš Kůgel – klarinet, Petr Šťastný – kytara
Dirigentka: Miriam Němcová
Cena vstupenky: předprodej Karlovarského symfonického orchestru (Abonentní cyklus M4)

 
8. pátek, 19.30

Marc Camoletti: BOEING – BOEING ANEB TŘI LETUŠKY V PAŘÍŽI

Divadélko Radka Brzobohatého

Francouzská situační komedie, kde lásky přilétají a odlétají… Alexander je úspěšný pařížský architekt, kterému monogamie ovšem nic neříká. Svůj milostný život koordinuje s letovým řádem, který se zdá být dokonalý. Vše se ale změní příchodem kamaráda ze školy – i perfektní navigační systém začne mít trhliny. Kolotoč bláznivých situací se právě roztáčí…
Hrají: Eva Burešová, Hana Gregorová, Irena Máchová, Bára Mottlová, Miroslav Šimůnek, Vojtěch Efler
Režie: Hana Gregorová
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,-

 
5. festivalové představení

10. neděle, 19.30

Petr Zelenka: ELEGANCE MOLEKULY

Dejvické divadlo

Z chemické laboratoře do lékárny na nejbližším rohu je to často jen pár stovek metrů. Ale molekula léku na téhle cestě projde procesem za stovky milionů dolarů, na kterém se podílejí často tisíce lidí. Tedy ta molekula, která má štěstí a dojde do cíle. Tři takové látky a jejich tři „otce“, z nichž jedním byl i geniální český chemik profesor Antonín Holý, sleduje tato hra. Zkoumá vznik a dramatický průmyslový vývoj látek z českých chemických laboratoří, které dnes léčí AIDS u více než osmdesáti procent pacientů na celém světě. Příběh o silné vizi, předvídavosti, štěstí a odměně, která přišla příliš pozdě.
Hrají: Ivan Trojan, Veronika Khek Kubařová, Martin Myšička, Pavel Šimčík, Petr Vršek, Zdeňka Žádníková, Vladimír Polívka, Václav Jiráček, Elizaveta Maximová, Lada Jelínková
Režie: Petr Zelenka
Cena vstupenky 490,- 440,- 350,- 200,-

(zahájení předprodeje 2. 10. pouze v pokladně divadla, ostatní služby předprodeje od 3. 10. 2019)

 
11. pondělí, 19.30

René Fallet: ZELŇAČKA

Agentura Familie

Příběh se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu potřebují to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není tedy divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř. Francouzský venkov, víno, muzika, přátelství, polívka, hvězdná obloha a UFO – to jsou hlavní atributy této komedie.

Hrají: Oldřich Vízner, Otakar Brousek ml., Jan Szymik, Vojta Záveský, Barbora Jánová / Barbora Hrušková
Režie: Oldřich Vízner
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,- Předplatné A

 
14. čtvrtek, 15.00 – 18.00

Finále kategorií JUNIOR a OPERA s orchestrem – pronájem

54. Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Karlovarský symfonický orchestr diriguje František Drs
Cena vstupenky: 200,-

 
15. pátek, 19.00

OPERNÍ GALAKONCERT vítězů a laureátů soutěže 2019 – pronájem

54. Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka

Karlovarský symfonický orchestr diriguje František Drs
Cena vstupenky: 590,- 490,- 290,- 120,-

 
1 6. sobota, 15.00

Všechny cesty vedou do KMD – NOC DIVADEL 2019

Miloš Macourek: O HROCHOVI, KTERÝ SE BÁL OČKOVÁNÍ

Západočeské divadlo v Chebu

Čtyři praštěné pohádky klasika nonsensu, jemné absurdity a rozmáchlé fantazie: Šaty s pávy, housaty a jeleny, Jak dělá slunce duhu, Ostrov pro šest tisíc budíků a O hrochovi, který se bál očkování. V originálním výtvarném konceptu vaše děti přeneseme do dětského koutku v obchodním centru, kde se začnou dít podivuhodné věci…
Hrají: Karolína Jägerová, Pavel Richta, Jindřich Skopec, Pavel Marek, Tomáš Kolomazník
Režie: Petr Vydarený
Cena vstupenky na celý program: 100,- 80,- 50,-

 
19. úterý, 19.30

Johnnie Mortimer, Brian Cooke: KDYŽ KOČKY NEJSOU DOMA

Divadlo U Hasičů

Vynikající anglická komedie o tom, co všechno se může stát, když dvě sestry nenadále odjedou na společnou dovolenou a jejich muži zůstanou v Londýně bez dozoru. Pokus o celkem nevinný zálet se dvěma švagrům změní v nečekané dobrodružství plné napětí, humoru a překvapivých zvratů, ohrožujících celou jejich další existenci.
Hrají: Lukáš Vaculík, Roman Štolpa, Hana Sršňová, Jana Galinová, Jaroslava Zimová, Lenka Lavičková/ Lucie Randáková
Režie: Jurij Galin
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,-

 
21. čtvrtek, 19.30

IRSKÁ TANEČNÍ SHOW – RYTMUS V SRDCI

Taneční soubor MERLIN (SK)

Soubor působí na slovenské taneční scéně od roku 1994. Zaměřuje se především na irské tance a stepové show. Profesionální umělecká úroveň, kvalitní taneční repertoár, spolehlivost a flexibilita jsou hlavními charakteristikami souboru. Po několikaleté přestávce přichází v tomto roce s novým programem RYTMUS V SRDCI. Přináší to nejlepší ze současného moderního irského tance v romantickém renesančním příběhu o boji dobra a zla.

Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 
6. festivalové představení

23. sobota 19.30

Griet Op de Beeck: POJĎ SEM, AŤ TI MŮŽU DÁT PUSU

Divadlo Dagmar

Dramatizace románu vlámské autorky o tom, proč se stáváme tím, kým jsme. S humorem, ironií i upřímností od dětství k dospělosti.
Hrají: Magdaléna Hniličková, Karolína Jägerová, Petr Németh, Karel Polanský, Kateřina Boušková
Režie: Hana Franková
Cena vstupenky: 100,- 80,- 60,- 40,-

 
24. neděle, 19.30

Stephen Sondheim, Hugh Wheeler: Sweeney Todd – Ďábelský lazebník z Fleet Street

Divadlo Josefa Kajetána Tyla

Jedinečný muzikálový thriller broadwayského barda Stephena Sondheima o kruté pomstě londýnského holiče Benjamina Barkera alias Sweeneyho Todda za nespravedlivé vyhnanství a odloučení od milované rodiny.
Účinkují: Jozef Hruškoci, Stanislava Topinková Fořtová, Adam Rezner/ Pavel Režný, Kateřina Chrenková Falcová, Pavel Klimenda, Radek Antonín Shejbal, Lukáš Ondruš, Kristýna Bečvářová, Ondřej Černý, Roman Krebs, Jan Fraus, Simona Lebedová, Charlotte Režná, Hana Spinethová, Martin Šefl, Venuše Zaoralová Dvořáková, Lucie Zvoníková
Režie: Lumír Olšovský
Cena vstupenky: 490,- 440,- 370,- 300,-

 
25. pondělí, 19.30

Ray Cooney: PŘÍŠTĚ HO ZABIJU SÁM!

Kulturní portál.cz

Bláznivá detektivní komedie o tom, co všechno může způsobit taková nevěra a jedna „znebespadlá“ mrtvola. Děj hry se odehrává v luxusním londýnském hotelu Westminster, kde se významný britský politik setká v největším utajení se svou milenkou, sekretářkou opoziční strany. Kvůli nepředvídané náhodě však ztratí kontrolu nad dalším děním a vše se začíná úžasně zamotávat.
Hrají: Leoš Noha, Michaela Kuklová, Lukáš Langmajer, Barbora Mottlová, Libor Jeník, Eva Decastelo, Lukáš Rous
Režie: Jan Nosek Novák
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 200,- Předplatné A

 
27. středa, 19.30

GALAKONCERT OPERETNÍCH MELODIÍ A EVERGREENŮ

Festivalový orchestr Petra Macka

Festivalový orchestr, složený z předních profesionálních umělců ze severních Čech a Prahy, s cílem obohatit domácí hudební život a propagovat české hudební umění v zahraničí. Hraje nejslavnější operetní melodie a evergreeny F. Lehára, J. Strausse, E. Kálmána, O. Nedbala a dalších a již doprovázel mnoho slavných umělců. Jeho zakladatel Petr Macek je dirigentem, kontrabasistou, uměleckým vedoucím i moderátorem tohoto tělesa.
Účinkují: Venuše Dvořáková/ Anna Klamo/ Eva Charvátová – soprán, Roman Krebs/ Petr Horák/ Milan Vlček/ Martin Slavík – tenor, Petr Matuszek/ Vladimír Jelen/ Petr Poldauf – bas
Cena vstupenky: 390,- 350,- 300,- 250,-

 
7. festivalové představení

28. čtvrtek, 19.30
Milan Tesař: VÝJIMEČNÝ STAV
Divadlo Na Fidlovačce

Výjimečná komedie o nevěře, která zahraničního reportéra Karla Berana přitáhne z Kamburu v Africe zpět do Prahy a vyvolá celou kaskádu nepředvídatelných groteskních zvratů. A do toho všeho musí Karel vysílat živě reportáže z kamburské revoluce. Nikdy nevěřte médiím a své ženě!

Hrají: Josef Polášek, Jitka Ježková, Lada Jelínková, Lukáš Rous, Karel Zima, Eliška Nezvalová, Zdeněk Maryška, Zdeněk Palusga
Režie: Tomáš Svoboda
Cena vstupenky: 490,- 440,- 350,- 200,- Předplatné B

 
2 9. pátek, 19.30

Peter Quilter: JE ÚCHVATNÁ!

Karlovarské městské divadlo a Západočeské divadlo v Chebu

Příběh nejhorší pěvkyně všech dob Florence Foster Jenkinsové, která mnoho let vytrvale obšťastňovala uši konsternovaných posluchačů. Komedie o tom, že když jde člověk neochvějně za svým snem, vyprodá i Carnegie Hall, nejslavnější koncertní sál na světě.

Hrají: Kateřina Pokorná, Ondřej Kolín, Radek Bár, Vladimíra Vítová, Magdaléna Hniličková, Pavla Janiššová

Režie: Roman Meluzín

Cena vstupenky: 180,- 160,- 130,- 100,-Počasí na výlet
.