Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka reklamních služeb

Karlovarský symfonický orchestr

kso-logoKarlovarský symfonický orchestr,
příspěvková organizace, Karlovy Vary

 

 

 

 

 

Husovo náměstí 2

360 01 Karlovy Vary

tel. + 420 353 228 707-8

fax + 420 353 223 064

e-mail: kso@kso.cz

 

Program Karlovarského symfonického orchestru najdete na webových stránkách

www.kso.cz

 

 

Karlovarský symfonický orchestr byl v roce 1835 založen Josefem Labickým jako sezónní lázeňské těleso. Labického syn August je o 40 let později proměnil ve stálý symfonický orchestr s rozsáhlou působností a všestranným repertoárem. V roce 1894 řídil v Poštovním dvoře kontinentální premiéru Dvořákovy Novosvětské symfonie.

V dramaturgii KSO jsou všechna základní díla klasického a romantického repertoáru a vybraná díla hudby XX. století. Bohatě je zastoupena česká tvorba, především Dvořákova (vrcholné symfonie), Smetanova Má vlast, skladby Janáčkovy, Sukovy, Martinů a mnoha jiných. Schopnost navázat vstřícný vztah s dirigenty, sólisty a pěveckými sbory, umělecká odpovědnost a profesionální přístup činí z Karlovarského symfonického orchestru (hraje v obsazení 50 – 70 členů) vyhledávaného reprezentanta české hudby i kulturní tradice lázeňského města Karlovy Vary.

(Převzato z www.kso.cz)

 

 Vážení přátelé,
Karlovarský symfonický orchestr se nyní nemůže se svými posluchači setkávat v koncertních sálech, přesto s nimi zůstává v hudebním kontaktu. Na facebooku KSO se každý den objevují krátká videa nebo fotografie jako hudební zdravice svým příznivcům. Jde o sólová vystoupení, o hudební dua manželů Pitrových a Ondráčkových, hraní s dětmi, nejpočetnější je kvartet manželů Rothbauerových a jejich dětí. V hraní s dětmi je zase velmi aktivní hráčka na lesní roh Petra Meierová, která poslala už osm krátkých skladeb pro trio lesních rohů, které tvoří se svými syny.
KSO na facebooku rovněž sdílí domácí koncertování svého šéfdirigenta, skladatele a klavíristy Jana Kučery, jehož pořady lze rovněž nalézt na kanálu youtube, stejně jako zajímavé odkazy na online vysílání koncertů různých hudebníků. Na webu KSO se rovněž objevují informace k jednotlivým, byť zrušeným koncertům pro ty, kteří si rádi něco o dílech a umělcích alespoň přečtou.
Abonentům KSO zase dopisem nabízí ředitel Petr Polívka možnost telefonických rozhovorů nejen o hudbě. „Můžeme si popovídat třeba o našich koncertech, můžete nám dát tipy na skladby, autory, umělce, které byste rádi slyšeli, vyprávět nám o dávno minulých koncertech KSO, které jste zažili, což pro ty, kteří jsou v orchestru teprve krátce, bude určitě zajímavé, ale třeba i o jiných věcech, než o hudbě,” píše ředitel.
A v neposlední řadě některé hráčky orchestru šijí roušky.

S díky a s pozdravem

Lev Havlíček
styk KSO s veřejností
605 258 630
levhav@seznam.cz


 

 

 

 

info KV – zpravodaj karlovarského regionuPočasí na výlet
.