Dobré tipy

Ceník reklamy

Grafická reklama:
od 120,- Kč/měsíc (215x100px)

Soukromá textová inzerce: zdarma

 

Kompletní ceník reklamy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Provozní doba dle předchozí telefonické dohody.

Nabídka výrobků a služeb

Kino Drahomíra

Kino Drahomíra – Karlovy Vary

kino-drahomira2D Digital

Karlovy Vary-Drahovice
Vítězná 50

www.kinodrahomira.cz

On-line rezervace na http://vstupenky.karlovyvary.cz

Telefonní číslo pokladny kina: 353 222 963
Pokladna otevřena pondělí až pátek od 11:00 hodin, sobota, neděle od 14:00 hodin

 

fsa-banner001.png

 

Program karlovarského kina Drahomíra

Program karlovarského Filmového klubu

Nová Galerie Drahomíra

Vítězná 50, 360 09 Karlovy Vary, tel. 353 222 963,

otevřeno: po – pá 11 – 20, so – ne 14 – 20 hodin

vstup dobrovolný

 

 

3. 3. 2016 – 29. 5. 2016

DANIELA A KAREL BENEŠOVI – GRAFIKA

Výstava představuje výběr z grafického díla manželů Benešových.

Malířka, grafička a ilustrátorka Daniela Benešová vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (u prof. Emila Filly), čestný rok u prof. A. Strnadela. Věnuje se malbě, grafice, kresbě i akvarelům, ilustrovala kolem pětapadesáti knih. Její díla jsou v soukromých sbírkách a galeriích v Rakousku, Německu, Holandsku, USA, Belgii, u nás v GHMP. Je členkou Sdružení pražských malířů, Asociace volné grafiky a Spolku českých umělců grafiků Hollar.

Grafik, malíř a ilustrátor Karel Beneš, vystudoval v letech 1949-1955 Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (u prof. Antonína Strnadela), a na další jeden čestný rok jej do svého atelieru pozval prof. Karel Svolinský. Beneš proslul především svými mnohabarevnými litografiemi s motivy vlčnovské jízdy králů, slováckých balad, s tématy hudebními či cirkusovými, a především rozsáhlou sérií autorských ex-libris (přes 400). Zúčastnil se desítek společných či skupinových výstav doma i v zahraničí, a uspořádal mnoho autorských výstav, samostatných nebo častěji společně se svou ženou. Je členem Spolku českých umělců grafiků Hollar,

Vernisáž 3. března v 17 hodin.

 

 

19. 5., 18 hodin

POEZIE & JAZZ: T. R. Field – Kosočtverce na ohradách

V pokračování cyklu představí Poetická skupina Drahomíra a hudební skupina Jazz Apetit výbor z tvorby básníka, bohéma a velkého mystifikátora T. R. Fielda. Vlastním jménem Theodor Adalbert Rosenfeld, vystupoval rovněž pod jmény Bohdan Vojtěch Šumavanský a Vratiprst Choromysl Krombožinec.

Pod literárním pseudonynem T. R. Field vydal tři sbírky v letech 1930 – 1937 – Kosočtverce na ohradách, Kruhy pod očima a Lomikel na dlásnech. Po druhé světové válce se stává členem Syndikátu českých spisovatelů, později Svazu českých spisovatelů. Nedaří se mu však publikovat, doba nepřála Fieldově satiře, nonsensové poezii, jazykové hravosti a experimentům. Vyšlo jen pár ukázek z jeho díla v časopisech.

T. R. Field zemřel v roce 1969 a jeho literární pozůstalost začala vycházet v 70. letech minulého století v samizdatu, v 90. letech pak již oficiálně. Kosočtverce na ohradách je nejen název Fieldovy první básnické sbírky, ale rovněž reprezentativního výboru, který vydalo v roce 1998 nakladatelství Paseka.

 

 

ČERVENEC

1. – 10. 51. MFF Karlovy Vary

 

 

11. pondělí 17:00

Teorie tygra

Česko 2016/101 min. Komedie

Režie: Radek Bajgar

Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 
11. pondělí 19:30

12. úterý 19:30

Než jsem tě poznala

Me Before You

USA 2016/110 min.

Romantický/České titulky

Režie: Thea Sharrock

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní …

Přístupný¨

Vstupné: 120 Kč

 

 
12. úterý 17:00

13. středa 19:30

Legenda o Tarzanovi

The Legend of Tarzan

USA 2016/110 min.

Dobrodružný/České titulky

Režie: David Yates

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest.

Vhodný od 12 let

Vstupné: 110 Kč

 

 
14. čtvrtek 17:00, 19:30

15. pátek 17:00

16. sobota 14:30, 17:00

17. neděle 14:30

Doba ledová: Mamutí drcnutí

Ice Age 5

USA 2016/

Animovaný/Český dabing

Režie: Mike Thurmeier

Ledová událost roku! Scratova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které transformují a ohrozí ledový svět. Aby se zachránili, musí Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou komických momentů a dobrodružství. Odcestují do neznámých exotických zemí, kde se potkají s celou řadou nových, svérázných postav.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 
15. pátek 19:30

17. neděle 19:30

Pan Dokonalý

Mr. Right

USA 2015/95 min.

Komedie/České titulky

Režie: Paco Cabezaz

Martha (Anna Kendrick) se po bolestivém rozchodu setkává s mužem, který by mohl být tím pravým. Tedy jenom do momentu, než zjistí, že „Pan Pravý“ (Sam Rockwell) má jednu zásadní chybu – je to nájemný zabiják na útěku před kartelovým gangem, který ho zaměstnává. Než to však Martha zjistí, jsou už do sebe bezhlavě zamilovaní. Rozhodne se tak, že jediným řešením bude „Pana Dokonalého“ napravit…

Přístupný

Vstupné: 110 Kč

 

 
16. sobota 19:30

Lucie: Příběh jedný kapely

ČR 2016/89 min.

Hudební dokument

Režie: David Sís

30 let spolu, 30 let bez sebe. Fenomenální skupina Lucie se poprvé představí i na plátnech kin v celovečerním filmu Lucie: Příběh jedný kapely. Strhující cesta časem, čtyři životy plné hudby v jednom z největších českých dokumentárních projektů tohoto roku.

Přístupný

Vstupné: 110 Kč

 

 
17. neděle 17:00

Legenda o Tarzanovi

The Legend of Tarzan

USA 2016/110 min.

Dobrodružný/České titulky

Režie: David Yates

Již mnoho let uplynulo od doby, kdy Tarzan (Alexander Skarsgård) zaměnil život v africké džungli za život bohatého Johna Claytona III, Lorda Greystoka, po boku své milované manželky Jane (Margot Robbie). Nyní je vyslán zpět do Konga jako obchodní emisar parlamentu, aniž by tušil, že má sehrát roli pěšáka ve smrtelně nebezpečné hře chamtivosti a pomsty belgického kapitána Leona Roma (Christoph Waltz). Ale lidé stojící za vražedným spiknutím vůbec netuší, s kým mají tu čest.

Vhodný od 12 let

Vstupné: 110 Kč

 

 
18. pondělí 19:30

Tohle je náš svět

Captain Fantastic

USA 2016/119 min.

Drama/České titulky

Režie: Matt Ross

Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. Pozitivně laděný americký film byl v premiéře uveden na festivalu v Sundance a jeho režisér Matt Ross si z festivalu v Cannes odnesl cenu za nejlepší režii v prestižní sekci Un Certain Regard.

Přístupný

Vstupné: 110 Kč

 

 
19. úterý 19:30

Moje země nikoho

This No Man’s Land of Mine

ČR 2016/ 37 min.

Dokumentární/Komedie/České titulky

Režie: Filip Rojík, Petr Salaba

Český politik a podnikatel Vít Jedlička na jaře 2015 vyhlásil mezi Chorvatskem a Srbskem svůj vlastní stát, Svobodnou republiku Liberland. Samozvaný prezident získává podporu investorů, migrantů z Blízkého Východu a jednoho europoslance. Právě s ním se vydává vysvobodit svůj poloostrov na břehu Dunaje z rukou chorvatské říční policie a vytvořit zde daňový ráj.

Projekce za účasti autora, diskuse

Přístupný

Vstupné: 50 Kč

 

 
20. středa 19:30

Queen – Hungarian Rhapsody Live in Budapest ´86

115 minut

Originální zvuková verze bez české podpory

Jeden z nejlepších rockových koncertů vůbec a také první show západní kapely na stadionu za železnou oponou. Tak by se dalo jednoduše popsat vystoupení slavné skupiny Queen v Budapešti tři roky před pádem Berlínské zdi.  I pro kapelu to byl významný koncert, takže se rozhodla ho nechat kompletně celý zaznamenat nejlepšími kameramany a techniky pro budoucí užití.

Na stadionu Népstation se sešlo neuvěřitelných 80 000 diváků a Queen zahráli hity jako Bohemian Rhapsody, Crazy Little Thing Called Love, I Want To Break Free a We Are The Champions. Dnes si můžeme tenhle dokonalý zážitek z koncertního turné nazvaného přiléhavě Magic Tour užít v kompletně remasterované digitální verzi vyrobené speciálně pro velká plátna. Koncert je navíc rozšířený o pětadvacetiminutový dokument zahrnující unikátní archivní záběry ze zkoušek, rozhovory s členy kapely a další nikdy nezveřejněné materiály.

Přístupný

Vstupné: 170 Kč

 

 
21. čtvrtek 19:30
22. pátek 19:30

Julieta

Julieta

Španělsko 2016/99 min.

Drama/České titulky

Režie: Pedro Almodóvar

Julieta žije sama se svou dcerou Antíou poté, co do jejich šťastného života krutě zasáhl osud. Po smrti Julietina manžela Xoana, Antíina otce, prožívají nejhorší období. Obě trpí, Julieta se uzavře do sebe a jejich tichá bolest je postupem času odcizuje. Když je Antíe osmnáct let, opustí svou matku bez jediného slova vysvětlení. Julieta ji více než 12 let zoufale hledá všemi možnými způsoby. Během té dlouhé doby zjišťuje, jak málo svou dceru zná.

Přístupný od 15 let

Vstupné: 110 Kč

 

 
23. sobota 14:30

24. neděle 14:30

Doba ledová: Mamutí drcnutí

Ice Age 5

USA 2016/

Animovaný/Český dabing

Režie: Mike Thurmeier

Ledová událost roku! Scratova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které transformují a ohrozí ledový svět. Aby se zachránili, musí Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou komických momentů a dobrodružství. Odcestují do neznámých exotických zemí, kde se potkají s celou řadou nových, svérázných postav.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 
23. sobota 17:00

Teorie tygra

Česko 2016/101 min.

Komedie

Režie: Radek Bajgar

Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 
23. sobota 19:30

Zhasni a zemřeš

Lights Out

USA 2016/90 min.

Horor/České titulky

Režie: David F. Sandberg

Když Rebecca odešla z domova, myslela si, že za sebou nechala i své strachy z dětství. Když v době dospívání zhasla, nebyla si nikdy úplně jistá, co je skutečné a co není … a nyní její bratříček Martin prožívá stejně nevysvětlitelné a děsivé události, které kdysi vystavovaly zkouškám její příčetnost a ohrožovaly její bezpečnost. Znovu se objevila děsivá bytost tajemně propojená s její matkou Sophií. Ale tentokrát, s tím, jak se Rebecca přibližuje k odhalení pravdy, je třeba si přiznat, že životy všech jsou v ohrožení… jakmile se zhasnou světla.

Přístupný od 15 let

Vstupné: 110 Kč

 

 
24. neděle 17:00, 19:30

Jonas Kaufmann – Večer s Puccinim

Jonas Kaufmann: An Evening with Puccini

Velká Británie 2015/130 min.

Originální zvuková verze bez české podpory

Režie: Brian Large

Pět přídavků a čtyřicetiminutový aplaus následoval po vystoupení Jonase Kaufmanna v operním domě La Scala v polovině loňského června. Vyprodaný koncert se stal jednou z nejsledovanějších událostí sezóny a tento neopakovatelný zážitek si teď mohou dopřát diváci ve svých kinech po celém světě. Těšit se můžete na árie a scény z oper Turandot, Rosca, Manon Lescaut, La Fanciulla del West a dalších.

Přístupný

Vstupné: 150 Kč

 

 
25. pondělí 19:30

Učitelka

The Teacher

ČR/Slovensko 2016/102 min.

Drama

Režie: Jan Hřebejk

Zdánlivě empatická a laskavě vyhlížející učitelka manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči za účelem osobního obohacení, ať už v podobě materiálních výhod, či dokonce vidiny milostného poměru. Nejen z obavy o prospěch svých milovaných dětí většina rodičů třídní učitelce základní školy podléhá a poskytuje jí nejrůznější služby, dárky a jiné pozornosti. Najdou se však tři rodiny, které se rozhodnou učitelce vzepřít a stávající situaci se společně s ředitelkou školy pokusí zvrátit na konspirativní třídní schůzce.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 
26. úterý 17:00 Projekce pro seniory

Příběh lesa

Les saisons

Francie 2015/97 min.

Dokumentární/Český dabing

Režie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho nám dobře známého lesa, který máme za humny a který pulsuje překvapivě bohatým životem.

Přístupný

Vstupné: 50 Kč

 

 

26. úterý 19:30

Bůh ti žehnej Ozzy Osbourne

God Bless Ozzy Osbourne

Velká Británie 2011/96 min.

Hudební/Dokumentární/České titulky

Režie: Mike Fleiss, Mike Pisticelli

Dokument líčí zpěvákovu rychlou cestu k popularitě se skupinou Black Sabbath na začátku 70. let i několik desítek let závislosti na alkoholu a drogách. Přibližuje ale i Osbournovo zklidnění v posledních letech, kdy nyní dvaašedesátiletý Ozzy slovy jeho druhé manželky Sharon dospěl. „Když jsme se dozvěděli, že Tribeca chce náš dokument, byli jsme z toho úplně mimo. Pro většinu lidí je ten festival hodně určující – co tam uvedou, považují za nejlepší,“ komentuje uvedení snímku na festivalu producent dokumentu Jack Osbourne.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 

27. středa 19:30

Teorie tygra

Česko 2016/101 min.

Komedie

Režie: Radek Bajgar

Veterinář Jan (Jiří Bartoška) už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho životě, stáří, a nakonec i o tom, jak a kde bude pohřbený. Nerespektovala žádné jeho přání a touhu, v dobré víře, že ona sama vždy a lépe než on ví, co je pro něj dobré a správné. A tak se k jeho neštěstí o něj starala podle své představy o jeho štěstí. A Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) se totiž řídí stejnou teorií malého dvorku a dlouhého biče.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 

28. čtvrtek 19:30

29. pátek 17:00

30. sobota 17:00

Krotitelé duchů

Ghostbusters

USA 2016/

Komedie/Sci-fi/Český dabing

Režie: Paul Feig

Třicet let poté, co diváky uchvátil původní film, se Krotitelé duchů vracejí, aby se ve zcela nové podobě představili současné divácké generaci. Režisér Paul Feig kombinuje známé prvky boje s nadpřirozenými bytostmi, díky kterým byla původní filmová série tak oblíbená, s novým hereckým týmem, složeným z těch nejlepších komediálních herců současnosti. Připravte se na letní podívanou, během které společně zachrání svět!

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 
29. pátek 19:30

30. sobota 19:30

Jason Bourne

Jason Bourne

USA 2016/

Akční/České titulky

Režie: Paulm Greengrass

Slavný agent bez paměti se vrací a s ním i jeho nejsilnější sestava: v hlavní roli Matt Damon, režie Paul Greengrass. Podpoří je Julia Stiles, Alicia Vikander, Vincent Cassel a Tommy Lee Jones.

Přístupný od 15 let

Vstupné: 120 Kč

 

 
30. sobota 14:30

31. neděle 14:30

Doba ledová: Mamutí drcnutí

Ice Age 5

USA 2016/

Animovaný/Český dabing

Režie: Mike Thurmeier

Ledová událost roku! Scratova epická honba za nepolapitelným žaludem jej katapultuje do vesmíru, kde náhodně spustí sérii kosmických událostí, které transformují a ohrozí ledový svět. Aby se zachránili, musí Sid, Manny, Diego a zbytek skupiny opustit svůj domov a vydat se na výpravu plnou komických momentů a dobrodružství. Odcestují do neznámých exotických zemí, kde se potkají s celou řadou nových, svérázných postav.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 
31. neděle 17:00, 19:30

Seznamka

ČR 2016/90 min.

Komedie

Režie: Zita Marinovová

„Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa,“ povzdychne si hrdinka filmu a její další rande na inzerát s tváří Lukáše Pavláska se rychle zařadí do jejího oddílu katastrof a kreténů. Podobný seznam příšerných schůzek postupně rozšiřují i další postavy. Sezn@mka je totiž komedie o mužích, ženách a zajímavém fenoménu doby – internetové seznamce. A samozřejmě o tom, co všechno se na takovém rande naslepo může stát.

Přístupný

Vstupné: 110 Kč

 

 

aktuální tipy kam za kulturou: výstavy, koncerty, přednášky

 

 Kultura v regionu

Programy divadel, kin, koncerty, výstavy...

Kam na výlet

Neseďte doma, pojďte na výlet...

Tip na víkend

Zajímavé akce pro celou rodinu...

Akce pro děti

Děti budou nadšené...

Turisti

Počasí na výlet


kurzy-pro-radost-1.