Dobré tipy

Ceník reklamy

Grafická reklama:
od 235,- Kč/měsíc (800x573px)

Soukromá textová inzerce: zdarma

 

Kompletní ceník reklamy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Provozní doba dle předchozí telefonické dohody.

Nabídka výrobků a služeb

Kino Drahomíra

Kino Drahomíra – Karlovy Vary

kino-drahomira2D Digital

Karlovy Vary-Drahovice
Vítězná 50

www.kinodrahomira.cz

On-line rezervace na http://vstupenky.karlovyvary.cz

Telefonní číslo pokladny kina: 353 222 963
Pokladna otevřena pondělí až pátek od 11:00 hodin, sobota, neděle od 14:00 hodin

 

fsa-banner001.png

 

Program karlovarského kina Drahomíra

Program karlovarského Filmového klubu

Nová Galerie Drahomíra

Vítězná 50, 360 09 Karlovy Vary, tel. 353 222 963,

otevřeno: po – pá 11 – 20, so – ne 14 – 20 hodin

vstup dobrovolný

 

LISTOPAD 2015

3. 9. –  30. 11. 2015

DARINA DOBROVODSKÁ – BERKOVÁ/ HARMONIE ZRALOSTI

Výstava představuje výběr olejomaleb a grafických děl bratislavské výtvarnice Dariny Dobrovodské – Berkové. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bratislavě, obor restaurování. Od roku 1990 se věnuje volné tvorbě, a to v několika disciplínách – olejomalbě, grafice, pastelu a knižní ilustraci. Mezi její nejnovější aktivity patří projekt Královský rod, v jehož rámci vytvořila velkoformátový obraz 3,5 x 1,5 m. Na obrazu s portrétem britské královny Viktórie spolupracovala s dětmi nemocnými hemofilií.

Autorka měla několik výstav na Slovensku, dvě v Rakousku a nyní poprvé vystavuje v České republice.

 

 

19. 11., 18 hodin

POEZIE & JAZZ: Tomas Tranströmer – Přijde smrt a vezme ti míry

Další z dílů poeticko-jazzového cyklu představí švédského básníka a nositele Nobelovy ceny za literaturu Tomase Tranströmera (1931-2015). Autor je jako básník známý po celém světě, jeho básně vyšly přeložené do šedesáti jazyků. V Evropě byl prakticky neznámý právě v České republice, a to nejméně do prosince roku 2014, kdy vyšel výbor z jeho poezie Přijde smrt a vezme ti míry. Do té doby u nás vyšla v časopisech jen desítka jeho básní.

Nejvlivnější švédský básník současnosti byl rovněž překladatelem a především vystudovaným psychologem. Poezii se věnoval souběžně s touto profesí. Za své básně získal několik různých literárních ocenění, Nobelova cena mu byla udělena v roce 2011.

Tranströmer psal básně od třinácti let, první básnická sbírka mu vyšla v roce 1954. Ve svém díle rozvíjel tradice modernistického, expresionistického a surrealistického jazyka poezie 20. století. V básních je patrná hudební inspirace (Tranströmer hrál dříve na piano a varhany) a často se v nich objevují reflexe náboženských zkušeností i údělu člověka ztraceného v současném světě. Básníkův jazyk je úsporný, současně jím však evokuje vizuálně jasné obrazy plné paradoxů, k jejichž vyjádření používal od prvních sbírek volný verš jakožto nejpříhodnější prostředek.

Tranströmerova silná a vznešená poezie z něj dokonce udělala kultovního autora: ve Slovinsku a na Dálném východě existuje několik kaváren, které nesou jeho jméno. Ve Švédsku a na severu vůbec je tento básník miláčkem početného čtenářského publika.

Účinkují Poetická skupina Drahomíra a skupina Jazz Apetit.

 

 

LISTOPAD

1. neděle

Caminos

9. ročník cestovatelského festivalu

Podrobný program na zvlášním plakátě a www.caminos.cz.

 

 

2. pondělí    19:30

Roger Waters The Wall

Velká Británie 2014/165 min.

Hudební/Dokumentární

Režie: Roger Waters

Roger Waters The Wall je hudebně-zážitková road movie, která zachycuje světové koncertní turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Záběry, pořízené ve třech městech na dvou kontinentech, putují mezi 150 metrů dlouhým jevištěm a zákulisím, ze kterého vše exkluzivně komentuje sám Waters. Divákům se naskytne pohled na úchvatnou hudební a vizuální show, ve které nechybí pyrotechnika, bohaté projekce a před zraky rostoucí monumentální zeď. Waters při tvorbě ohromující rock’n’rollové show doslova zhmotnil vlastní imaginaci a protiválečné vize – stejně jako původní dvojalbum rockové opery z roku 1979 nese i film silné pacifistické poselství a stopuje Watersovu osobní minulost, kterou tvrdě zatížila otcova a dědečkova smrt ve světových válkách.

Přístupný.

Vstupné: 200 Kč

 

 

3. a 4. listopadu v 17:00 hodin – přidaná projekce

Mládí

Vstupné 100 Kč.

 

3. úterý  19:30

4. středa  19:30

6. pátek  19:30

7. sobota  17:00

Celebrity s.r.o.

Česko 2015/103 min.

Komedie

Režie: Miloslav Šmídmajer

Děj filmu nás zavede do blíže nejmenovaného studia se všemi typickými postavičkami tohoto světa rychloobrátkové zábavy. Jiří Mádl, Zuzana Bydžovská, Vilma Cibulková v bláznivé komedii.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

5. čtvrtek  19:30  Filmový klub

 

 

7. sobota  14:30

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

Peanuts  Movie, The

USA 2015/

Animovaný/Český dabing

Režie:Steve Martino

Charlie Brown, nejmilovanější outsider na světě, se vydá na epickou a hrdinnou misi, zatímco se jeho nejlepší kamarád, roztomilý bígl Snoopy, utká se svým úhlavním nepřítelem, Rudým baronem. SNOOPY A CHARLIE BROWN. Peanuts ve filmu. kreslíře Charlese M. Schulze a tvůrců Ledové doby, dokazuje, že i outsider může slavit úspěch.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 

7. sobota  19:30

8. neděle  19:30

Spectre

Spectre

Velká Británie/USA 2015/

Akční/České titulky

Režie:Sam Mendes

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

8. neděle  17:00

Ztraceni v Mnichově

Česko 2015/105 min.

Komedie

Režie: Petr Zelenka

Sir „P“, devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P“ po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.

Přístupný.

Vstupné: 130 Kč

 

 

9. pondělí  19:30

10. úterý  19:30

Gangster Ka

Česko  2015/100 min.

Drama/Thriller

Režie: Jan Pachl

Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk – ovládnutí ČEPRA. Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera.

Přístupný od 15 let.

Vstupné: 130 Kč

 

 

10. úterý  17:00 Projekce pro seniory

Nikdy není pozdě

Ricki and the Flash

USA 2015/101 min

Komedie/Hudební/Titulky

Režie: Jonathan Demme

V původním a velmi poutavém snímku, plném živých hudebních vystoupení, Streep ztvárňuje postavu Ricki Rendazzové, slavné kytaristky, která se ve snaze splnit si své sny o rockandrollové slávě dopustila nepřeberného množství životních chyb. Během návratu domů dostává tváří v tvář své rodině šanci tyto chyby napravit a změnit se.

Přístupný.

Vstupné: 50 Kč

 

 

11. středa  19:30

Ztraceni v Mnichově

Česko 2015/105 min.

Komedie

Režie: Petr Zelenka

Sir „P“, devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P“ po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.

Přístupný.

Vstupné: 130 Kč

 

 

12. čtvrtek  19:30  Filmový klub

 

 

13. pátek  19:30

14. sobota  19:30

Steve Jobs

USA 2015/122 min.

Drama/Životopisný/České titulky

Režie: Danny Boyle

Jeho vášeň a vynalézavost byly hnací silou v digitálním věku. Nicméně jeho radikální a revoluční technologie měly za následek vysokou oběť. V konečném důsledku to ovlivnilo jeho rodinný život a možná i jeho zdraví. V tomto odhalujícím filmu ukážeme zákulisí života Stevena Paula Jobse, včetně založení firmy Apple a jeho prvopočáteční testy a triumfy tohoto moderního génia.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

14. sobota  14:30

15. neděle  14:30

Hotel Transylvánie 2

Hotel Transylvania 2

USA 2015/90 min./ Český dabing

Animovaný/Komedie

Režie: Genndy Tartakovsky

Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit… Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům.

Přístupný.

Vstupné: 100 Kč

 

 

14. sobota  17:00

15. neděle  17:00

Jo Nesbo: Doktor Proktor a prdící prášek

Doktor Proktors  prompepulver

Norsko 2014/87 min.

Rodinný/

Hlavním hrdinou je ztřeštěný vynálezce Doktor Proktor, dívka Líza a klučina s ohnivými vlasy jménem Bulík. Ten se právě přistěhoval do čtvrti v Oslo, kde žije Proktor a Líza. Jakmile se mu podaří zjistit, že podivín doktor Proktor vynalezl opět něco šíleného, musí u toho být!

Přístupný.

Vstupné: 110 Kč

 

 

15. neděle  19:30

Berani

Hrútar

Island 2015/90 min.

Drama/České titulky

Režie: Grímur Hákonarson

Kiddi pije a rád střílí. Gummi nepije a nestřílí. Zarostlí jsou oba stejně. Gummi a Kiddi jsou svobodní bratři, kteří obývají nehostinné islandské údolí. Domy od sebe mají, co by kamenem dohodil, oba se navíc živí chovem ovcí. A oba také hrdě závodí v soutěži o nejlepšího berana. Velkou část života však spolu odmítají mluvit. Kiddi teď jenom těsně vyhraje beraní soutěž a rozladěný Gummi pak v ohradě vítězného berana prohlíží. Pojme podezření, že je zvíře nakažené smrtelnou klusavkou – pak by muselo být utraceno nejen ono, ale všechna stáda v okolí.

Přístupný od 15 let.

Vstupné: 120 Kč

 

 

16. pondělí  19:30

Everest

USA 2015/150 min.

Drama/Titulky

Režie: Baltasar Kormákur

Příběh filmu je založen na rozhovorech s pamětníky dosud největší tragédie výstupu na Mount Everest  a knihy „Into thin Air“ spisovatele Jona Krakauera , který se sám zúčastnil expedice, kdy 11. května 1996 sněžná bouře zabila za jeden den nedaleko vrcholu hory osm horolezců.

Přístupný.

Vstupné. 120 Kč

 

 

17. úterý  17:00

Celebrity s.r.o.

Česko 2015/103 min.

Komedie

Režie: Miloslav Šmídmajer

Děj filmu nás zavede do blíže nejmenovaného studia se všemi typickými postavičkami tohoto světa rychloobrátkové zábavy. Jiří Mádl, Zuzana Bydžovská, Vilma Cibulková v bláznivé komedii.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

17. úterý  19:30

18. středa  19:30

Spectre

Velká Británie/USA 2015/

Akční/České titulky

Režie:Sam Mendes

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o SPECTRE.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

19. čtvrtek  18:00

Poezie and  Jazz

Tomas Transtromer – Přijde smrt a vezme Ti míry

/ nositel Nobelovy ceny /

 

 

19. čtvrtek  19:30  Filmový klub

 

 

20. pátek  17:00

21. sobota 17:00

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

Hunger Games: Mockingjay – Part 2, The

USA 2015/

Sci-fi/České titulky

Režie: Francis Lawrence

Válka mezi 13. krajem a dříve všemocným Kapitolem pokračuje. Po dobytí 2. kraje, který byl využíván jako zdroj vojenské síly Kapitolu, zbývá už jen Kapitol sám. Katniss se během bojů rozhodne vydat se na vlastní pěst, spolu s dalšími vítězi Hladových her, do samého centra Kapitolu, aby vyhledala prezidenta Snowa a pomstila se mu za vše, co jí a jejím přátelům kdy udělal.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

20. pátek  19:30

21. sobota  19:30

22. neděle  17:00

23. pondělí  19:30

Black Mass: Špinavá hra

Black Mass

USA 2015/122 min.

Drama/Životopisný

Režie: Scott Cooper

John Connolly (Joel Edgerton) a James „Whitey“ Bulger (Johnny Depp) spolu vyrůstali v ulicích jižního Bostonu. O desítky let později, v druhé polovině 70. let se měli znovu setkat. V té době byl Connolly jednou z hlavních postav bostonské kanceláře FBI a Whitey se stal kmotrem organizace Irish Mob. Proběhla mezi nimi špinavá dohoda týkající se obchodních tajemství a současně likvidace bostonsko-italské mafie, která se vymkla kontrole, což vedlo k vraždám, obchodu s drogami a vydírání.

Přístupný od 15 let.

Vstupné: 120 Kč

 

 

21. sobota  14:30

22. neděle  14:30

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

Peanuts  Movie, The

USA 2015/

Animovaný/Český dabing

Režie:Steve Martino

Charlie Brown, nejmilovanější outsider na světě, se vydá na epickou a hrdinnou misi, zatímco se jeho nejlepší kamarád, roztomilý bígl Snoopy, utká se svým úhlavním nepřítelem, Rudým baronem. SNOOPY A CHARLIE BROWN. Peanuts ve filmu. kreslíře Charlese M. Schulze a tvůrců Ledové doby, dokazuje, že i outsider může slavit úspěch.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

22. neděle  19:30

Ejzenštejn v Guanajuatu

Eisenstein in Guanajuato

Mexiko/Francie/Belgie 2014/90 min.

Životopisný/Komedie/České titulky

Režie: Peter Greenaway

„Boxuji za svobodu kinematografického vyjádření!“ Tento výrok sice v nejnovějším filmu Petera Greenawaye zazní z úst Sergeje Ejzenštejna, klidně by ale jeho autorem mohl být i sám britský režisér. Od programového bořiče filmových klišé a zákonitostí se dá čekat ledacos, jen ne klasický životopisný snímek.

Přístupný od 15 let.

Vstupné: 120 Kč

 

 

24. úterý  17:00  Projekce pro seniory

Marguerite

Francie/Česko 2015/127 min.

Životopisný/Komedie/České titulky

Režie: Xavier Giannoli

Krásný francouzský film (natáčený v Praze) o vášni k opeře, o touze po zpěvu, o penězích, moci, slávě, zneužívání a pokrytectví, o lásce, ale především o velké osamělosti i velkém snu; nádherná směs smíchu a slz, vtipu a hořkosti.

Přístupný.

Vstupné: 50 Kč

 

 

24. úterý  19:30

Steve Jobs

USA 2015/122 min.

Drama/Životopisný/České titulky

Režie: Danny Boyle

Jeho vášeň a vynalézavost byly hnací silou v digitálním věku. Nicméně jeho radikální a revoluční technologie měly za následek vysokou oběť. V konečném důsledku to ovlivnilo jeho rodinný život a možná i jeho zdraví. V tomto odhalujícím filmu ukážeme zákulisí života Stevena Paula Jobse, včetně založení firmy Apple a jeho prvopočáteční testy a triumfy tohoto moderního génia.

Přístupný.

Vstupné: 120 Kč

 

 

25. středa  19:30

27. pátek  19:30

Rodinka Belierových

La Famille Bélier

Francie 2014/105 min.

Komedie/České titulky

Režie: Eric Lartigau

Jednoho dne učitel hudby mladé teenagerky (Louane Emera) objeví pěvecký talent této dívky a doporučí jí účast na soutěži Radio France. Háček je ale v tom, že Paula je dcerou neslyšících rodičů, kteří jsou takřka závislí na jejích překladech. K tomu si připočtěme mladého spolužáka, do kterého je Paula zamilovaná a dilema je na světě! Opustit rodinu, která je na jejích překladech do znakového jazyka téměř závislá, a vydat se za vlastním snem, nebo plnit úkol vděčné dcery a opustit vlastní sny? Cesta ke splnění snu je náročná, avšak nikoli nemožná… Největší filmový hit ve Francii a Německu 2014.

Přístupný

Vstupné: 120 Kč

 

 

26. čtvrtek  19:30   Filmový klub

 

 

28. sobota  14:30  17:00

29. neděle  14:30  17:00

Hodný dinosaurus

Good Dinosaur, The

USA 2015/

Animovaný/Český dabing

Režie: Peter Sohn

Animovaný film „Hodný dinosaurus“ si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů.

Přístupný.

Vstupné: 140 Kč, děti do 15 let 110 Kč

 

 

28. sobota  19:30

29. neděle  19:30

30. pondělí  19:30

Gangster Ka: Afričan

Česko 2015/

Krimi/Drama

Režie: Jan Pachl

Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu.

Přístupný od 15 let.

Vstupné: 130 Kč

 

 

aktuální tipy kam za kulturou: výstavy, koncerty, přednášky

 

[CNW:Counter]Kultura v regionu

Programy divadel, kin, koncerty, výstavy...

Kam na výlet

Neseďte doma, pojďte na výlet...

Tip na víkend

Zajímavé akce pro celou rodinu...

Akce pro děti

Děti budou nadšené...

Turisti

Počasí na výlet

loading...kurzy-pro-radost-1.