Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka reklamních služeb

I já chci být dítětem

Kategorie: Zpravodajství

O výstavě I já chci mít vzpomínky na dětství

Od 7. do 13. července je v

O výstavě I já chci mít vzpomínky na dětství

pravo-na-detstviOd 7. do 13. července je v Obchodním centru Fontána v Karlových Varech k vidění putovní interaktivní výstava „I já chci mít vzpomínky na dětství“. Výstava pořádaná Ministerstvem práce a sociálních věcí v rámci kampaně Právo na dětství během léta zavítá i do dalších vybraných českých a moravských měst.

Výstava umožňuje široké veřejnosti dozvědět se více o tom, co znamená být pěstounem. A nejen to – zajímavou a zábavnou formou přibližuje problematiku pěstounství z pohledu pěstounů, odborných pracovníků, kteří s pěstouny i ohroženými dětmi pracují, a také z pohledu dětí. Ty své pocity a zážitky vyjádřily výtvarnými pracemi, které jsou na výstavě k vidění.

Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost získat cenné informace z oblasti pěstounství a péče o ohrožené děti například prostřednictvím interaktivních kvízů nebo edukativních videí a také doprovodných akcí pro děti i dospělé. Interaktivní kvízy čekají také na dětské návštěvníky výstavy, kteří se mimo jiné dozvědí více o svých právech.

„Chceme představit problematiku pěstounství z pohledu pěstounů, odborných pracovníků, kteří s pěstouny i ohroženými dětmi pracují, psychologů, ale také z pohledu samotných dětí, kterých se toto téma dotýká,“ říká k výstavě Zuzana Jentschke Stőcklová z Ministerstva práce a sociálních věcí.

pravo-na-detstvi-vytvarna-praceV rámci výstavy „I já chci mít vzpomínky na dětství“, kterou proběhnou v Karlových Varech také dvě doprovodné akce, obě 13. července. Od 13:30 je přichystán program pro dětské návštěvníky, kteří se dozvědí například to, jak se v kolektivu chovat k dětem, které nevyrůstají ve své původní rodině. Od 15:00 se pak dospělí zájemci mohou dozvědět detailní informace o problematice pěstounství a o tom, co obnáší stát se pěstounem.

 Počasí na výlet
.