Dobré tipy

Kontakt

Provozovatel zpravodajského portálu info KV: Bohuslav Smítka

E-mail: bsmitka@volny.cz

Mobil: +420 736 687 050

 

Nabídka reklamních služeb

Návštěvnické centrum Becherovka

Kategorie: Zpravodajství

Pozvánka do Návštěvnického centra Becherovka


Budova BecherovkyBecherovka a Karlovy Vary k sobě patří již více než 210 let. Protože původní Muzeum Becherovky, nacházející se v historické budově „Steinberky“, již nevyhovovalo současným požadavkům na moderní expozici, bylo přistoupeno k zásadní proměně a v červnu 2019 bylo otevřeno nové Návštěvnické centrum Becherovka, které návštěvníky provede celou historií výroby Becherovky. Jde o moderní interaktivní expozici, která zaujme opravdu každého.

Na úvod návštěvníci uvidí krátký film o vzniku a výrobě Becherovky a potom se vydají po časové ose sledovat historii světoznámého nápoje, který byl už od počátku pojat jako nápoj nesmrtelnosti. Však také půvabná hostesky uvítá návštěvníky s tím, že letos jí bude už 150 let, pravděpodobně pouze díky kalíšku Becherovky, který vypije každé ráno.

 

Bylinky do Becherovky Návštěvníci mohou vnímat expozici naplno všemi smysly, ucítí vůni 20 druhů bylinek přivezených z celého světa, uvidí sbírku lahví, do kterých se v minulosti Becherovka stáčela (i sbírku napodobenin Becherovky). Nechybí historické listiny, ukázky reklamy, vyznamenání. Díky 3D brýlím se ocitnou přímo ve výrobním závodě a poznají atmosféru dnešní výroby v novém závodě v Karlových Varech-Bohaticích, kam byla výroba Becherovky přesunuta v roce 2010. Jsou zde k vidění nádherně zrestaurovaná původní křesla rodiny Becherů, model závodu, každý se může osvěžit vodou ze které se Becherovka vyrábí a která pochází z nádrže Stanovice u Karlových Varů.

 

Skutečný a virtuální Bohuslav PichZážitkem je setkání s téměř skutečným Bohuslavem Pichem, jedním ze dvou lidí, kteří znají tajemství výroby tohoto lahodného nápoje a který pravidelně míchá směs bylin pro maceraci. O úspěšnosti nápoje každého přesvědčí počitadlo vypitých drinků Becherovky na celém světě od začátku roku.

 

 

Bar v Návštěvnickém centru BecherovkaNa závěr přichází degustace pěti druhů Becherovky. Za příplatek dokonce obdrží návštěvník unikátní mix, stvořený přímo pro návštěvnické centrum. Rekonstrukcí prošel i bar, který je možno po dohodě pronajmout k soukromým akcím.

 

 

Nově otevřené Návštěvnické centrum Becherovky s firemní prodejnou přináší jedinečný zážitek a určitě osloví každého karlovaráka i všechny návštěvníky lázeňského města Karlovy Vary.

 

Návštěvnické centrum Becherovky, T. G. Masaryka 282/57, Karlovy VaryPočasí na výlet
.